Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:24 Bu haber 644 kez okundu
 
Kızılay 2 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor
Türk Kızılay’ı Bingöl Şube Başkanlığı, her gün 2 bin 24 kişiye sıcak yemek dağıtıyor.
GÜNDEM Haberi
Kızılay 2 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor

Türk Kızılay’ı Bingöl Şube Başkanlığı Sıdıka Hanım Aşevinde, Koronavirüs ve Ramazan ayı dolayısıyla sıcak yemek dağıtılan aile sayısı arttırıldı.

Kızılay Bingöl Şube Başkanı Feyzi Kaya, yıl boyunca sıcak yemek dağıttıkları aile sayısının 1100 olduğunu, Covid-19 ve Ramazan ayı dolayısıyla bu sayıyı 2 bin 24’e çıkardıklarını söyledi.

Kaya, “Türk Kızılay’ı Bingöl Şube Başkanlığı Sıdıka Hanım Aşevi olarak yıl boyu ilimizdeki 1100 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza her gün ekmeğiyle birlikte 3 çeşit sıcak yemeği, sefer tasları içerisinde adreslerine götürerek teslim etmekteyiz.

Ramazan ayında kapasitemizi arttırarak aşevi sıcak yemek dağıtımı hizmetimizi 2.024 kişiye ulaştırıyoruz. Covid-19 ve Ramazan ayı nedeniyle ilimizdeki ihtiyaç sahiplerine 621 adet gıda paketi, 4 ton konserve kavurma, 632 aileye 400 TL nakdi yardım yaptık.  Yine ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere 1.500 adet gıda paketi tarafımızca hazırlanmaktadır. Ayrıca 322 ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafet dağıtımının planlaması yapılmış olup en kısa sürede dağıtıma başlanacaktır.

Aşevi sıcak yemek dağıtımı hizmetimizde kuru gıda desteğini Bingöl Valiliği’nden, ekmek desteğini ise Bingöl Belediyesinden almaktayız. Desteklerinden ötürü sayın valimiz ve sayın belediye başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay, 2, bin, kişiye, sıcak, yemek, dağıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı