Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 00:04 Bu haber 543 kez okundu
 
Kızılay’dan ailelere kavurma yardımı
Kurban Bayramında vekalet yoluyla Türk Kızılay’ına verilen kurbanlıklar, kavurma olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.
GÜNDEM Haberi
Kızılay’dan ailelere kavurma yardımı

Türk Kızılay Bingöl Şube Başkanı Fevzi Kaya, Kurban Bayramında hayırseverlerin vekalet yoluyla verdiği kurbanlıkların, kuşbaşı ve kıyma şeklinde yapılan kavurmaların ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Bingöl’de Sıdıka Hanım Aşevinden ihtiyaç sahibi ailelere verilen yemek dağıtımı yanında toplam 3 bin 300 adet birer kiloluk kavurmaların da verildiğini ifade eden Kaya,

“Türk Kızılayı Başkanlığı, bu yıl kurban kesimi kampanyası kapsamında vekalet yoluyla verilen kurbanlıkları et yerine, kavurma dağıtımı uygulamasına gitti. Hazırlanan kavurmalar, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı. Bingöl şubemize de toplam 3 bin 300 adet kavurma geldi ve dağıtıma başladık. Yapılan yardımlarla ailelerin hayır duasını alıyoruz” dedi.

Kızılay Şubesi görevlileri, konserve halinde hazırlanan kavurmaları, daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin adresine götürülerek teslim edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay’dan, ailelere, kavurma, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı