Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 17:13
 
KOLAY İHRACAT PLATFORMU TANITIM SEMİNERİ DÜZENLENECEK
Fırat Kalkınma Ajansı, kolay ihracat platformu tanıtım semineri düzenleneceğini bildirdi.
EKONOMİ Haberi
KOLAY İHRACAT PLATFORMU TANITIM SEMİNERİ DÜZENLENECEK

FKA Genel Sekreterliğinden yapılan duyuruda, “

Ticaret Bakanlığının hayata geçirdiği Kolay İhracat Platformu yapay zekâ desteğiyle daha da güçlenerek ücretsiz olarak işletmelerin kullanımına sunuldu.

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanlığı desteğiyle Fırat Kalkınma Ajansı tarafından online olarak düzenlenecek olan “Kolay İhracat Platformu 2.0” semineri ile Bingöl, Elâzığ, Malatya ve Tunceli’deki işletmelerimize platform üzerinden ihracatçılara sunulan “ihracat kokpiti, akıllı ihracat robotu, pazara giriş haritası, sektörler, ülkeler, eğitim, dış ticaret mevzuatı ve bilgi havuzu” hizmet modülleri hakkında bilgiler paylaşılacak.
Ticaret Bakanlığımızın 22 Mart’ta lansmanını yaparak sektörün hizmete sunduğu platform ile hem ihracatla yeni tanışacak hem de hâlihazırda ihracat yapan firmaların işi son derece kolaylaşmış olacak. Ulusal ve uluslararası veri kaynaklarıyla sürekli güncellenen ve firmalar tarafından kullanıldıkça da yapay zekâ desteğiyle kendini geliştiren yapısıyla ihracat ile ilgili "herşey"in sunulduğu Kolay İhracat Platformu, ihracatçılara ve ihracat yapmak isteyenlere ihtiyacı olan bütün hizmetlere tek bir noktadan ulaşım imkânı sağlayarak ihracatı işletmelerin gözünde bir tabu olmaktan çıkarmaktadır.
Zoom platformu üzerinden 06 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’te gerçekleştirilecek ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından verilecek online seminer ile platformun tanıtımı ve modülleri sayesinde işletmelere sağlanan ücretsiz çözümler anlatılacaktır.
Bölgemizde faaliyet gösteren tüm işletmelerin katılımına açık olarak düzenlenecek etkinliğe https://bit.ly/2S4b7N0 üzerinden kayıt olabilirsiniz” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOLAY, İHRACAT, PLATFORMU, TANITIM, SEMİNERİ, DÜZENLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı