Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 22:28
 
“Kooperatifleşmenin geliştirilmesi için çalışma yapılacak”
Belediye, kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri işbirliğiyle ‘İl Proje, İnovasyon ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu’ oluşturuldu. Kurul, kentteki istihdam ve yatırım alanlarının arttırılması için çalışmalar yürütecek.
GÜNDEM Haberi
“Kooperatifleşmenin geliştirilmesi için çalışma yapılacak”

Bingöl’deki istihdam olanakları ve girişimciliğin arttırılması, ildeki kamu ve özel sektör yatırımlarının arttırılması, ilgili bütün kurumların işbirliği içinde çalışması ve birlikte sonuç alması amacıyla oluşturulan İl Proje, İnovasyon Ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu toplantısı Belediye Başkanı Erdal Arıkan başkanlığında üçüncü toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Başkan Arıkan, belediye, kamu kurumları ve iş dünyası temsilcilerinin işbirliğiyle oluşturulan kurul ile kentteki yatırım ve istihdam alanlarının iyileştirilerek genişletileceğini söyledi.

Arıkan, “üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurulumuzun amacı, ilimizdeki istihdam, yatırım projeleri, girişimcilik, kamu ve özel sektör yatırımlarının koordinasyonu, yeni projelerin geliştirilmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması gibi pek çok alanı kapsamaktadır. Burada alınacak kararlar ve işbirliğinin getirdiği sinerji, ilimizin gelişimine, istihdam alanlarının iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurul gündemine geçildi. Toplantıda, Bingöl’de kooperatifleşmenin geliştirilmesi amacıyla başlatılacak çalışmalar kapsamında İzmir’in Tire ilçesine yapılacak ziyaret programının tarih ve içeriği, kooperatifleşme için pilot bölge belirlenmesi, Teknokent kapsamında kurulacak kuluçka merkezi ve ön kuluçka merkezinin değerlendirmesi, kuluçka merkezi için Hacettepe Teknokente yapılacak ziyaret ile kurulun kurumsal yapısı görüşülerek değerlendirildi.

İl Proje, İnovasyon ve Girişimcilik Koordinasyon Kurulu Üyeleri; Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü,  Bingöl Üniversitesi Proje Birim Müdürü Usame Demir, TOBB GGK Doğu Anadolu Bölge Başkanı ve TOBB Üst Kurul üyesi Faysal Açıkbaş ve BİNTSO Başkanvekili Mehmet Ekin’den oluşuyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kooperatifleşmenin, geliştirilmesi, için, çalışma, yapılacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı