Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 23:41 Bu haber 915 kez okundu
 
Köpek çalan hırsızlar tutuklandı
Belediye hayvan barınağından köpek çalan 3 şüphelinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Köpek çalan hırsızlar tutuklandı

Hırsızlık olayları ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapışan açıklamada, Bingöl’de 31 Aralık 2019 ile 9 Ocak 2020 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olaylarının şüphelilerinin yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, belediye hayvan barınağından köpek çalındığı belirtilerek, “05.01.2020 tarihinde İlimiz Kültür Mahallesi’nde bulunan Belediye Hayvan Barınağından 1200 TL değerinde 2 adet Dogo Arjantin cinsinde köpek çalınmıştır. Olayın faili meçhul şüphelilerinin tespiti için ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalarda olayı M.B. M.C. ve Y.B. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiş ve şahıslar 07.01.2020 tarihinde ekiplerimiz tarafından 1 adet köpek ile birlikte yakalanmışlardır. Olayı gerçekleştiren M.B., M.C. ve Y.B. isimli şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yapılan ilk sorgularına müteakip sevk edildikleri Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanmışlardır” denildi.

ABDEST ALIRKEN PARASI ÇALINDI

Diğer bir olayda ise, Yeni Mahalle’de bulunan Halil İbrahim Balat mescidi abdesthanesinde abdest alan M.K. isimli vatandaşın ceketinin iç cebinden 10 bin TL para çalındığı belirtilen açıklamada, Olayın faili meçhul şüphelisinin tespiti için ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalarda olayı B.E. isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş şüpheli 09.01.2020 tarihinde ekiplerimiz tarafından Diyarbakır İlinde çalınan paranın bir miktarı ile birlikte yakalanmıştır. Olayı gerçekleştiren B.E. isimli şahıs Cumhuriyet Başsavcılığında yapılan ilk sorgularına müteakip sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır.

İlimizde 31.12.2019–09.01.2020 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olaylarında 6 şüpheli şahıs yakalanmış bunlardan 4 şahıs tutuklanmış, 2 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığından serbest bırakılmıştır. Aydınlatılan hırsızlık olaylarında vatandaşlarımızın çalınan eşyalarının büyük çoğunluğu temin edilerek mağdur şahıslara teslim edilmiştir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köpek, çalan, hırsızlar, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı