Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 01:17 Bu haber 3824 kez okundu
 
Korkutata’dan Külliye açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden bazı kanaat önderlerini kabul ettiği toplantıya katılan kanaat önderlerinden Atık Korkutata, toplantının devlet ve milletin birleşmesine vesile olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Korkutata’dan Külliye açıklaması

Külliye’deki toplantıya katılan ve Bingöl’e dönen kanat önderi Atik Korkutata, bölge sorunlarının devletin zirvesinde cevap bulmasının bir nimet olduğunu belirterek şunları söyledi: “Keza Cumhurbaşkanımız bölgenin bütün sorunlarını teferruatıyla anlatarak, gelecek için olabilecek müjde babında, davetlileri haberdar etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha mühim ve elzem olduğunu ifade etti. Bu birlik ve beraberliğin cümle İslam alemini serfiraz edeceğini de müjdeledi. Mazlum ve mağdurların ümidi olan, bu birliğin ve beraberliğin, hepimiz ve hepinizce bir gurur abidesi olması gerekir. Zira ülkemizin gerek coğrafi konumu gerekse inancı dolayısıyla kin duyan, kirli hesaplar içinde olan, bu ülkenin güçlenmesini, gelişmesini istemeyen, birlik ve berberliğimizden rahatsız olan şer güçlerin varlığı hepimizce malumdur. Bu şeraitler içinde birlik ve beraberliğimizin getirdiği yükselmeden, ülkemizin sanayileşmesinden ve savunma gücümüzün çoğunun devletimiz tarafından üretilmesinden muhakkak ki aynı çevreler rahatsız olup aramızda fitne çıkarmaktadırlar.”

Bu kardeşliğin baki olması için dini, rengi, meşrebi ne olursa olsun ülke vatandaşlığını benimseyen, “kanun ve nizamlara bağlıyım” diyen tüm vatandaşlara adaletin ve hizmetin ötekileştirilmeden sağlanmasını isteyen Korkutata, “Bingöl’ün karlı dağlarından, mert insanlarından Sayın Cumhurbaşkanımıza bütün Bingöllü hemşehrilerimizin selam ve saygılarını illettim. Kendilerinden bilmukabele selamlarını getirdim. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu verimli, devletle milletin birbiriyle şad olmasına vesile olan bu güzel toplantıların yapılmasından kuvvet doğacağına inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

“İllerinin gidişatı hakkında sualleri olanlara bihakkihi dinleyip cevap olmuştur.” diyen Korkutata, açıklamasını şöyle tamamladı: “İlin amirleri ve eğitimi babında sorular yöneltilmiştir. Bu soruları da kanaat önderlerinin anladığı lisanla izahata bulunmuştur. Davete icabet en üst seviyede olmuştur. Kendi memleketlerinde karşılığı olan, sözü dinlenen ferasetli şahsiyetlerin bir arada oluşu, bölge sorunları en üst mercide kabul görmüştür. Devlet ile milletin buluşması aynı zamanda rahmettir. Taşralarda da bunun hayat bulmasının lüzumlu ve elzem olduğuna inanıyorum. Mevla birlik ve beraberliğimizi daim ve kaim kılsın. Bu ortamı sağlayan ve bu istişareyi önemseyen ve benimseyen yüce makama saygıyı edepten bilirim. Bu hususta her vatandaşın rahmet ve şefkat dilini kullanması hususunda cehd etmesi, gayret etmesi bir sorumluluktur.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korkutata’dan, Külliye, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı