Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 00:04 Bu haber 372 kez okundu
 
Koronavirüs ile mücadele
Bingöl Belediyesi, vatandaşların yoğun kullandığı park ve caddeleri, köpüklü su ve dezenfektanlarla temizlendi.
GÜNDEM Haberi
Koronavirüs ile mücadele

Çin’de ortaya çıkan ve Dünyaya hızla yayılan koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında Bingöl Belediyesi, yolları köpüklü suyla yıkayarak dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bingöl Merkez Genç Caddesi ile PTT kavşağında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Erdal Arıkan, görevlilere teşekkür etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Arıkan, Koronavirüsün küresel bir sorun haline geldiğini söyledi.

Bingöl Belediyesi olarak tüm hazırıkları yaptıklarını anlatan Arıkan,

“Başta ülkemiz olmak üzere, bütün dünyada hızla yayılan koronavirüs küresel bir sorun haline gelmiştir. Sağlık Bakanlığımız ve diğer ilgili bakanlıklarımızın aldığı tedbirler kapsamında çalışmalar yapılmakta. Bizde Bingöl belediyesi olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık. İlgili birimlerimizle toplantılarımızı yaptıktan sonra, veteriner işleri müdürlüğümüz bünyesinde toplu taşıma araçları, durakları, kamusal alanlar dezenfekte çalışmaları yaptık. Ayrıca Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde şehrin genel temizliği ile bütün yolları, kaldırımların yıkanıp temizlenmesi çalışmalarını başlattık” dedi.

İçişleri Bakanlığının 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaması konusunda yapılan uyarıların dikkate alınmasını isteyen Arıkan, şöyle dedi:

“65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara karşı içişleri bakanlığımızın almış olduğu karara uymalarını, kendi evlerinde oturmaları hem kendilerine hem de çevresindekilere, hem de memleket için çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum.  Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 14 kurala herkesin uymasını tavsiye ediyorum. Bunu millet olarak, ülke olarak inşallah en kısa sürede atlatacağız. Hiçbir virüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Herkesi kurallara uymaya davet ediyorum. Bizde Bingöl Belediyesi olarak bu süreci en iyi şekilde atlatmanın gayreti içerisinde olacağız”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüs, ile, mücadele,
Yorumlar
Haber Yazılımı