Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 00:10 Bu haber 2139 kez okundu
 
Köy okullarına örnek olsun!
Çim halı ve minderlerle kitap okuma köşesi oluşturdular Adaklı Doğankaya İlkokulu'nda, öğrencilere kitap okumanın sevdirilmesi için bir kitaplık, bir çim halı ve minderlerle okuma köşesi oluşturuldu.
GÜNDEM Haberi
Köy okullarına örnek olsun!

Adaklı Doğankaya İlkokulu'nda, öğrencilere kitap okumanın sevdirilmesi ve alışkanlık haline getirilmesi amacıyla kütüphanesi olmayan tüm köy okullarına örnek olabilecek bir çalışmaya imza atıldı.

İlkokulun birleştirilmiş sınıfında, küçük bir kitaplık, çim halı ve birkaç minderle okuma köşesi oluşturuldu. Okul öğrencileri, oluşturulan alanda öğretmenleri ile birlikte her sabah kitap okuyarak derse başlıyor.

“HERYERDE OKUYORUZ”

Ayrıca okulda ‘Her yerde okuyoruz’ sloganıyla kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor. Okumanın her zaman ve her yerde yaygınlaştırılması, alışkanlık haline getirilmesi ve keyif alınan bir etkinlik haline getirilmesi için başlatılan çalışma kapsamında, her ay farklı bir ortamda kitap okuma etkinliği yapılıyor. Okuma etkinlikleri kapsamında dere kenarında öğrencilerin kitap okurken çekilen fotoğrafları, bir yarışmada sergileme ödülüne de layık görüldü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, okullarına, örnek, olsun!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Köy okullarına örnek olsun!
Yorumlar
Haber Yazılımı