Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 19:20
 
Köy okulunda kütüphane kurulacak
Karlıova’nın en büyük köylerinden biri olan Kargapazarı Köyü İlkokulunda kütüphane kurulması için çalışma başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Köy okulunda kütüphane kurulacak

İkbal Betül Armağan Gözlü tarafından Masum Eli Derneği işbirliğiyle başlatılan "Karlıova'ya 3 Kitap Projesi” kapsamında Kargapazarı Köyü İlkokulu ve ortaokuluna kütüphane kurulacak.

Sosyal medyada oluşturduğu Çocuk Kitabı Doktoru sayfası üzerinden kitap kampanyası başlatan Gözlü, “Hedefim doğudaki köy okullarına kütüphane yaptırmak. İşe Bingöl Karlıova’dan başlayacağız. Kargapazarı İlkokulu ve ortaokuluna kütüphane yaptıracağız. Masum Eli Derneği, Bingöl’de milli eğitim müdürlüğünün belirlediği 70 yetim çocuğa, EBA’ya ulaşabilmeleri için tablet temin edecek. Ayrıca yetim çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulunacak” dedi.

Kampanya için destek isteyen Gözlü, şunları söyledi: “Çocuklarımızı da bu iyilik hareketine dahil ederek onların da farkındalıklarını arttırmak, empati yeteneklerini geliştirmek ve bu şekilde yardımlaşmanın güzelliğini anlamalarını sağlamak istiyorum. Bunun için aileler olarak kütüphanemize gidip, içeriği temiz olan, çocuğunuzun da severek okuduğu en az 3 kitabı Karlıova’nın Kargapazarı İlkokuluna gönderebilirsiniz. Bu sayede inanıyorum ki, okullarımız kitaba doyacak, çocuklar sizin sayenizde kaliteli, içeriği temiz kitaplarla tanışacak. Ayrıca okulun, kitabı ve oyuncağı olmayan bir de anaokulu var. Oyuncaklarınızı dezenfekte ederek Masum Eli Derneğine gönderirseniz, bu oyuncakları paketleyip hem anaokulumuza armağan edeceğiz hem de yetim çocukların yüzünü güldüreceğiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, okulunda, kütüphane, kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı