Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 18:37
 
KULUÇKA MERKEZİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde bulunan ‘Kuluçka Merkezi’ yeni dönemde kanatlı hayvan yetiştiricileri için hizmet vermeye başladı. Mart ayında hizmete başlayan kuluçka merkezi, Haziran ayı sonuna kadar hizmetlerini sürdürecek.
KARLIOVA Haberi
KULUÇKA MERKEZİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Kuluçka merkezi ile ilgili açıklama yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kağan Kökten, “Kuluçkalık işlemi ve kuluçka makinelerinin kolaylıklarından faydalanmak üzere 2020 yılında üniversitemiz Ziraat Fakültesi bünyesinde Kuluçka Merkezini kurduk. Bu vesileyle ilimizde bulunan kanatlı hayvan yetiştiricilerine büyük kolaylık sağladık. Merkezimiz geçen yıl 250 kanatlı hayvan yetiştiricisine hizmet verdi. Hindi, kaz, tavuk, ördek, keklik cinsinden kanatlı hayvanların civcivinin çıkarılması için 10 bin adet yumurta kuluçka makinesine bırakıldı. Kuluçkaya bırakılan yumurtalardan yüzde 85 oranında verim elde edildi. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı bu yıl da merkezimizde görmek bizleri mutlu eder” dedi.

Prof. Dr. Kökten, kuluçka merkezinin Mart ayında hizmete başladığını ve hizmetin Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KULUÇKA, MERKEZİ, HİZMET, VERMEYE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı