Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 23:40 Bu haber 2805 kez okundu
 
Kurumlara empati ziyareti
Hürriyet Koleji tarafından Empati Günü nedeniyle çeşitli kurumlar ziyaret edilerek farkındalık oluşturulması amaçlandı.
GÜNDEM Haberi
Kurumlara empati ziyareti

Bingöl Hürriyet Koleji, her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında “anla ve yaşa” sloganıyla duyarlılık oluşturmak amacıyla Empati Günü’nü kutluyor.

Bu yılki empati programı Hürriyet Okulları Beden Eğitimi ve Spor Zümre Başkanı İdris Demir öncülüğünde gerçekleştirildi.

Bu kapsamda okul içi ve dışında bir dizi çalışma gerçekleştirildi. Okul içinde yapılan çalışmalarda okul bünyesinde bulunan bütün birimlerdeki bireyler, bir rol değişimi yaparak birbirlerini anlamaya çalıştı. İdareci-öğretmen, öğretmen-öğrenci, personel-öğretmen, personel-öğrenci, veli-öğretmen rol değişimleri yapılarak farklı meslek ve işleri icra eden kişilerin duygudaşlık kurmaları sağlandı.

Farkındalık geliştirmek ve farkındalığı daha ileri taşımak maksadıyla öğrencilerin dezavantajlı bireyleri daha iyi anlaması için bazı öğrenciler yarım gününü tekerlekli sandalyede, bazıları gözleri bandajlı, bazıları kolu sargılı ve bir kısım öğrenci de koltuk değnekleriyle geçirdi.

Hürriyet Kolejinden yapılan açıklamada, “Empati kavramı, günümüzde her ne kadar batı toplumları tarafından popüler bir kavram ve etkinlik olarak kullanılıyor olsa da kadim geleneğimiz ve İnancımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) bir hadisi-i şerifinde belirttiği üzere “Hiçbiriniz kendisi için istediğini kardeşi için istemedikçe gerçek manada iman etmiş olamaz” düsturunun bir gereği olarak Hürriyet Okulları her yıl 1 -7 Ekim tarihleri arasında Empati Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlamaktayız” denildi.

Okul dışında yapılan etkinliklerde ise idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Bingöl Vali Başyardımcısı Ali İhsan Başak, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Demir, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Adalet Komisyonu Başkanı Cahit Gülnar ve İl Müftüsü Muharrem Genç makamında ziyaret edildi. Ayrıca empati günü kapsamında birçok kurum ve esnaf ziyaret edildi, il geneli ortaokullar arası ‘empati’ temalı resim yarışması yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurumlara, empati, ziyareti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kurumlara empati ziyareti
Kurumlara empati ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı