Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 21:07
 
“Kuzey ilçelerinin en önemli sorunu ulaşım”
Seçim çalışmaları kapsamında Adaklı, Kiğı ve Sancak’ta vatandaşları ziyaret eden Hüda Par adayları, kuzey ilçelerinin en önemli sorununun ulaşım olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Kuzey ilçelerinin en önemli sorunu ulaşım”

Seçim çalışmalarına devam eden HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayları Hamdullah Tasalı ve Fuat Sönmez, Adaklı ve Kiğı ilçeleri ile Sancak beldesinde ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı, seçim çalışmaları kapsamında halk ve esnaf ziyaretlerine, Adaklı, Kiğı ilçesi ve Sancak beldesinde devam ettiklerini belirterek, halkın ilgi ve alakasıyla karşılaştıklarını söyledi.

Tasalı, başta ulaşım olmak üzere diğer hizmet konularında mağdur olan Kuzey ilçeleri diye tarif edilen, Adaklı, Kiğı ve Sancak belde halkını ve esnafını ziyaret ederek, ilçesinin en çok ulaşım, içme suyu sıkıntısı ve yüksek kiralarından mağduriyet yaşadığını vurguladı.

Bingöl’ün kuzeyinde “çıkmaz sokak” olarak bilinen bölgede bulunan, Adaklı, Kiğı, Yayladere, Yedisu ve Sancak bölgelerinin en önemli sorunun ulaşım olduğunu ifade eden Tasalı, “Bizler HÜDA PAR Bingöl Milletvekilleri olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. Adaklı, Kiğı ilçeleri ile Sancak beldesini ziyaret ettik. Esnafımızla görüşüp, sorunlarını kendilerinden dinledik.  Esnaf ve halkla görüşmemizde genelde yol ve ulaşım sorunlarının birinci sorunları olduğunu söylediler. Uzun süredir Hükümetin de gündeminde olan da burada duble yol sözü verilmişken, maalesef vatandaşlar yapılacak olan Sancak-Bingöl yolu üzerine bir hayal kırıklığına yaşamış görünüyorlar. En kısa sürede bu kuzey ilçelerinden geçmesi planlanan yolun, bir an önce bitirilmesi ve geniş bir yolun yapılması gerekiyor. Bu hem ilimiz için hem de bu çıkmaz sokak olan kuzeydeki ilçelerimiz için çok hayati bir önem taşıyor.” İfadelerini kullandı.

Kuzey bölgede bulunan ilçelerin ulaşım sorunu giderilmediği takdirde her açıdan gerilemenin devam edeceğini ifade eden Tasalı, “Bu bölgenin yol sıkıntısı giderilmemesi durumunda vatandaşların burada çok fazla kalacağını zannetmiyorum. Gün gelir belki buralarda insan kalmaz, bu açıdan ilçelerimizin mamur hale gelmesi için yolun mutlaka düzeltilmesi lazım.  Gerçekten de ilimiz ve bu ilçeler arasındaki ulaşımı sağlayan yol, yol değildir” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kuzey, ilçelerinin, en, önemli, sorunu, ulaşım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı