Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 22:56 Bu haber 882 kez okundu
 
Mağduriyet devam ediyor
Bingöl Belediyesi tarafından yıllardır uygulanamayan kentsel dönüşüm projesi vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Konutlar yapılamadığı gibi, hak sahiplerine kiraları da düzenli ödenmiyor.
GÜNDEM Haberi
Mağduriyet devam ediyor

Kültür Mahallesinde uygulanması planlanan kentsel dönüşüm projesinde belirsizlik sürerken, vatandaşların mağduriyeti de devam ediyor. Geçen yıl temeli atılan ancak devamı getirilemeyen konut yapımları ile ilgili somut bir gelişme yaşanmazken, konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve müteahhitlerle görüşüldüğü belirtildi ancak görüşmenin detayları açıklanmadı.

Uygulanamayan kentsel dönüşüm projesi nedeniyle hak sahiplerine 3 ayda bir kira ödemeleri yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 ve 2019 yıllarında kira güncellemeleri yapılırken, ödemeler hak sahiplerine 2017 fiyatlarına göre ödemeler yapıldı.

Son üç ayın kira ödemelerinin eylül 2019’da yapılması gerekiyordu. Ancak hak sahipleri, son üç aya ait kira ödemelerinin hala yapılmadığını belirtiyor. Karalar yatırılmadığı için mağdur edildiklerini belirten hak sahipleri, kentsel dönüşümle ilgili belirsizliklerin son bulmasını istiyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mağduriyet, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı