Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 01:46 Bu haber 947 kez okundu
 
Mahalle sakinleri tedirgin!
Merkez İnalı Mahallesi’nde bulunan elektrik panolarının su geçişleri üzerinde bulunduğu belirten mahalle sakinleri; “Defalarca panoların kaldırılması için müracaatta bulunduk ama kaldırılmadı. Bunun yapılması için illa can mı alması lazım?” diyerek, Fedaş’ın soruna çözüm bulmasını talep ettiler.
GÜNDEM Haberi
Mahalle sakinleri tedirgin!

Bingöl Merkez İnalı Mahalle sakinleri, Şenlik Sokak’ta bulunan 3 adet elektrik panosunun su arkı içinde bulunduğunu belirterek, Fırat Edaş İl Müdürlüğü’ne çağrıda bulundular.

Yağışlar arttığında su arkı içinde bulunan panoların tehlikeli olduğunu belirten mahalle sakinleri, defalarca müracaat etmelerine rağmen ilgili kurumun sorunu çözmediğini ileri sürdü.

Panoların bina önünde kapakları yarı açık şekilde olduğunu ve çocuklar için daha çok tehlikeli olmasına rağmen çözümün kısa sürede bulunmasını talep eden mahalle sakinleri; “Biz, mahalle olarak bu sokakta bulunan 3 adet kutu panonun su arkları üzerinden kaldırılmasını talep ettik ancak ilgilenen olmadı. Evlerin önünde bulunan ve kapakları yarı açık olan kutu panoların tehlikeli olduğunu söylüyoruz. Allah korusun yağışların arttığı bu dönemde çocukların ufak bir hamlesi can kaybına neden olabilir. Bu sorunun çözülmesi için illa bir can mı gitmesi lazım. Kısa sürede ilgili kurumdan sorunun çözülmesini talep ediyoruz” diye konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahalle, sakinleri, tedirgin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı