Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:33 Bu haber 1219 kez okundu
 
Mahkûmlara ney gönderildi
Hatay İline bağlı Samandağ İlçe Belediyesi, Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan mahkumlara ney gönderdi.
GÜNDEM Haberi
Mahkûmlara ney gönderildi

Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan İlyas K. ve Muhammet B., hobi edinmek amacıyla Samandağ Belediyesinden, cezaevinin müsaade etmiş olduğu üflemeli çalgı aletlerinden Ney enstrümanını talep ettiler.

Talep üzerine Samandağ Belediyesi, İlyas K. Ve Muhammet B.’ye, Samandağ’da yetişen, kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle Ney yapımında en fazla tercih edilen Samandağ kamışlarından yapılan Ney enstrümanı gönderdi.

Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özelik, “Kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle dünyanın en kaliteli kamışlarından olan Samandağ kamışından yapılan Ney enstrümanını kader mahkumu arkadaşlara ulaştırmaktan ve onların içinde bulundukları zorlukları kendi lehlerine çevirerek mahkum arkadaşlara bir hobi kazandırmaktan mutluluk duyduk. Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülünde ilçemizin en iyi şekilde tanıtılması ve en iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediyesi, geçtiğimiz günlerde de yine Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan Abbas D.’nin talebi üzerine kendisini Ney göndermişti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahkûmlara, ney, gönderildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı