Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 00:14 Bu haber 2648 kez okundu
 
Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi
'İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma’ günü nedeniyle program düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi

Kültür Merkezinde yapılan anma programına Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutanı V. Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkan Vekili Korkutata, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Vali Yardımcısı Taner Bolat, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Selahaddin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni İbrahim Bozak yaptı.

‘İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri’ çerçevesinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu öğrencilerinden Narin Orak kendi yazdığı şiirini okudu.

Daha sonra Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Mehmet Akif Ersoy’ konulu sokak röportajı ve slayt gösterisi izlendi.

Program 'İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma’ etkinlikleri çerçevesinde il genelinde düzenlenen İstiklal Marşı’nın on kıtasını güzel okuma yarışmasında birinci olan MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulu öğrencisi Miraç Eymen Alkan isimli öğrenci tarafından İstiklal Marşı’nın on kıtasının ezbere okunması ile devam etti.

Daha sonra Sarayiçi İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından İstiklal Marşı işaret dili ile okundu.

Program şiir, kompozisyon ve güzel okuma dallarında birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay komutan V. Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Korkutata tarafından çeşitli hediyeler verilmesi ile devam etti.

İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Turğut tarafından Arapça okunmasından sonra aynı okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterimi ile program tamamlandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Akif, Ersoy’u, Anma, programı, düzenlendi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi
Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi
Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı