Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 23:33
 
Mesire alanı bakımdan geçirilsin!
Bingöl’ün sayılı mesire alanlarından biri olan Şeyh Ahmet Mesire Alanı, yetkililerin ilgisizliği nedeniyle gün geçtikçe daha kötü bir görünüme kavuşuyor.
GÜNDEM Haberi
Mesire alanı bakımdan geçirilsin!

Şehre yakınlığı nedeniyle özellikle hafta sonlarında vatandaşların tercih ettiği yerlerden biri olan Şeyh Ahmet Mesire Alanı, doğanın ortasında bakımsız bir alan olarak duruyor. Mesire alanında geçmiş yıllarda yapılan az sayıdaki kamelyalar kaldırılmış, çocuk oyun alanı tahrip edilmiş, ızgara pişirme alanları kullanılamaz hale gelmiş durumda.

ÇEŞME YENİLENSİN

Mesire alanın düzenlenerek bölgede bulunan tek çeşmenin yenilenmesini isteyen vatandaşlar, “Bingöl’de sınırlı sayıda mesire alanı var. Bu yerlerden biri de Şeyh Ahmet Mesire Alanı. Ancak hafta sonları şehirden uzaklaşıp geldiğimiz bu yerde hiç de güzel olmayan görüntülerle karşılaşıyoruz. Daha önce yapılan birkaç kamelyanın kaldırıldığını, çocuk oyun alanlarının ve ızgara yapılan yerlerin kullanılamaz halde olduğunu gördük. İnsanların duyarsızlığından bahsediliyor ancak insanlardan çok belediye yetkilileri duyarsız. Bu tür yerlerin her bahar ayında elden geçirilmesi, varsa eksikliklerin giderilmesi gerekiyor. İnsanların huzur içinde piknik yapabileceği, ailesiyle birlikte dinlenebileceği alanların oluşturulması gerekiyor. Ne yazık ki, biz her yıl biraz daha geriye gidiyoruz. Mesire alanında bulunan tek çeşme artık ihtiyaca cevap veremiyor. Çeşmenin gözeleri, çeşme önünde bulunan havuzun içinde kalmış durumda. Çeşmeden su içmek bile imkansız hale gelmiş durumda. Bölgede genel bir çalışma yapılarak eksikliklerin giderilmesini istiyoruz. Alanda yeni kamelyalar, ızgara pişirme alanları yapılarak hizmete sunulmalıdır” dediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mesire, alanı, bakımdan, geçirilsin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı