Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 02:33
 
MHP kentsel mağduriyeti meclise taşıdı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Kültür Mahallesinde uygulanamayan kentsel dönüşüm sorununu meclise taşıdı.
GÜNDEM Haberi
MHP kentsel mağduriyeti meclise taşıdı

Erdem, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise sunduğu soru önergesinde, Kültür Mahallesi’nin 2012 yılında kentsel dönüşüm alanı ilan edildiğini belirterek, “2012 yılından 2019 yılı Temmuz ayına kadar eskidiği ve tadilata ihtiyaç duyduğu için Kültür Mahallesinde kaç evin yıkımı gerçekleştirilmiştir? Yıkılan evlerde kalan vatandaşların mağduriyetini gidermek adına bakanlığınızca bir çalışmanız olmuş mudur? Olmadıysa ne zaman çalışma yapmayı planlıyorsunuz?

2018 yılında Bingöl Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm adı altında başlatılan ve 5 etap olarak ihalesi gerçekleştirilerek temel atma töreni yapılan proje 31 Mart 2019 belediye seçimleri sonrasında neden durdurulmuştur? Yeni yönetim projeye devam edecek midir?

Proje kapsamında kentsel dönüşüm yapılacak alandaki evlerinden çıkarılan ve evleri yıkılan 659 hak sahibine verilen kira yardımının Eylül ayı içerisinde biteceği doğru mudur? Yaklaşık iki ay gibi kısa süre kalması sebebiyle endişe içerisinde olan vatandaşlar için bakanlığınızca bir düzenlemeniz olacak mıdır? Bu hususta vatandaşa ne zaman bir açıklama yapmayı planlıyorsunuz?

Yaklaşık 7 yıllık bir süreyi kapsayan, hem Kültür Mahallesi vatandaşlarını hem de 659 hak sahibini ilgilendiren söz konusu proje ne zaman bitecek ve konutlar hak sahiplerine ne zaman teslim edilecektir?” diye sordu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, kentsel, mağduriyeti, meclise, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı