Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 19:37
 
“Müge Anlı ve Esra Erol programları kaldırılmalı”
Mil Diyanetsen İl Başkanı Rauf Savaç, Müge Anlı ve Esra Erol programlarının yayından kaldırılması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Müge Anlı ve Esra Erol programları kaldırılmalı”

Savaç, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanım, ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ı temel ilke edinmiş bir STK olarak uzun zamandır toplumu, aileyi ve gençliğimizi ifsat eden tüm unsurlarla mücadele ediyoruz. Dün açıkladığınız ‘İnsan-ı Kamil yetiştirme’ hedefinizi çok önemsiyor ve destekliyoruz. 

Bu hedefe ulaşmak için sendikamızın şiddetle karşı çıktığı İstanbul Sözleşmesi mutlaka iptal edilmeli, LGBT eş cinsel örgütlerin tüm faaliyetleri yasaklanmalı, aile mahremiyetini ve haysiyetini ayaklar altına alan başta ATV olmak üzere tüm kanallarda yayınlanan ahlaksız programlar (Müge Anlı-Esra Erol vb.) kaldırılmalıdır. 

Mil-Diyanetsen’in ülke gündemine taşıdığı ‘Diyanet Rtük’te olmalı’ ve Rtük’te ‘Ahlak Denetim Kurulu’ oluşturulmalı teklifimiz acilen yasal düzenlemeler yapılarak hayata geçirilmelidir.

Son yıllarda yaşanan manevi tahribatı önlemek adına ve hedeflediğiniz ‘İnsan-ı kamil’ yetiştirme projeniz için, Mil-Diyanetsen olarak yaklaşık bir yıldır ARGE birimimizce üzerinde çalıştığımız tüm projelerimizle yanınızdayız.

Aile Bakanlığı’nın, Çalışma Bakanlığı’ndan ayrılarak müstakil bir bakanlık olması, aileye ve gençliğimize daha fazla önem verecek yeni bir aile bakanının olması artık elzem bir durumdur.  

Aile Bakanlığı, Diyanet ve Rtük bir araya gelmeli, aileyi, gençliği ve toplumu manevi tahribattan kurtarmak için ortak projeleri yürürlüğe koymalıdırlar.

Bu hususlarda sorumlu bir STK olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Müge, Anlı, ve, Esra, Erol, programları, kaldırılmalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı