Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 00:29
 
Muhtarlar dolandırıcılık konusunda bilgilendirildi
İl Emniyet Müdürlüğü, kendilerini hakim, savcı, teğmen olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran şahıslara karşı muhtarları bilgilendirdi.
GÜNDEM Haberi
Muhtarlar dolandırıcılık konusunda bilgilendirildi

Konu ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yerel seçimlerin yaklaşması ile son zamanlarda ülkemiz genelinde meydana gelen dolandırıcılık olaylarında; merkez mahalle muhtarları, köy muhtarları veya azaları aranarak, kendilerini hâkim, savcı ve teğmen olarak tanıtan şahısların, azalara birinci derecede kadro çıktığını, hesaplarında para olup olmadığının sorulduğu, vermiş oldukları hesap numarasına para yatırmaları halinde kendilerine kadro verileceği, şeklinde dolandırılmaya çalışıldığı bilgisine ulaşılmıştır.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, muhtarlarımız,  kendilerini bu şekilde arayan şahıslara karşı daha dikkatli ve duyarlı olmaları yönünde uyarılmış, benzer bir olayla karşılaşılması halinde suçluların yakalanması için ivedi bir şekilde 155 Polis İmdat hattını aramaları belirtilmiştir. Ayrıca toplantıya katılan muhtarlarımıza dolandırıcılık ve hırsızlık olayları ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlar, dolandırıcılık, konusunda, bilgilendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı