Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 18:20
 
Muhtarlarla bir araya geldi
Vali Kadir Ekinci, merkez ilçe ova köyleri muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarlarından köylerin sorunlarını dinleyen Vali Ekinci, taleplerin önem sırasına göre değerlendirileceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Muhtarlarla bir araya geldi

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Ekinci’nin yanı sıra Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Basatemur, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül ile ova köyleri muhtarları katıldı.

Ova köylerine ait sorunların ve taleplerin ele alınarak değerlendirildiği toplantı, köy muhtarlarının tek tek söz alarak köylerine ait içme suyu, SYDV tarafından dar gelirli ailelere yapılan kömür yardımı, sağlık ocağı, kış öncesi tedbirler gibi konuların ele alınması ile başladı.

Köy muhtarlarını dinleyen ve her köyle ilgili ayrı ayrı notlar alan Vali Ekinci, toplantı sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün bir araya gelme amacımız ova köylerimizin sorunlarını masaya yatırmak ve birlikte çözüm önerileri geliştirmektir. Siz değerli muhtarlarımızdan farklı görüş, öneri ve talepler dinledik. Katkılarınız için teşekkür ediyorum. Öncelikle talep ve sorunların her birinin önem sırasına göre değerlendirileceğini belirtmek isterim. Ancak özellikle içme suyu konusunun ortak bir sorun olarak öne çıktığını görmekteyiz. Devletimiz vatandaşının sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek için en ücra köşeye kadar her daim işinin başında, vatandaşının hizmetindedir. Bu kapsamda, konuyla ilgili olarak daha önceden devam eden çalışmalar ışığında şunu paylaşmak isterim: inşallah önümüzdeki yıl el birliği ile ova köylerimizin su sorununu çözecek ve köylülerimizin hayır dualarını alacağız. Ben yaptığınız kıymetli çalışmalar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Toplantı sonunda muhtarlar, köyleri ile ilgili sorunlarını ve taleplerini etraflıca izah etme ve doğrudan ilgili kurumlara aktarma fırsatını sunduğu için Vali Ekinci’ye teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlarla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı