Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 00:18 Bu haber 1097 kez okundu
 
Öğrencilerde “Civa” zehirlenmesi şüphesi
-Bingöl’de civa zehirlenmesi şüphesiyle 26 öğrenci kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.
GÜNDEM Haberi
Öğrencilerde “Civa” zehirlenmesi şüphesi

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Güney: “Yaptığımız inceleme sonucunda herhangi bir civa bulgusuna rastlanmadı. Öğrenciler kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı, sağlık durumları iyi” dedi.

Bingöl Merkez Sancak Beldesindeki Sancak İlk ve Ortaokulunda eğitim gören bir öğrencinin şikayeti üzerine okuldaki 26 öğrenci, civa zehirlenmesi şüphesiyle Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Kontrol amaçlı hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin tahlillerinde herhangi bir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

Olayın ardından Hastanede öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, daha sonra Sancak Beldesine giderek okulda incelemede bulundu.

Bir öğrencinin şikayeti üzerine başlayan şikayetin ardından 26 öğrencinin kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiğini açıklayan anlatan Güney, “Olayın ardından AFAD ekipleriyle Sancak Beldesine giderek okulda inceleme yaptık. AFAD ekiplerince yapılan inceleme sonucunda her hangi bir civa bulgusuna rastlanmadı. Ortada anlatıldığı gibi bir civada yok. İnceleme ve soruşturma devam ediyor.  Bir öğrencinin karın ağrısı şikayetiyle sağlık ocağına gidiyor ve civayla oynadığını söylüyor. Bunun üzerine tedbir amaçlı toplam 26 öğrenci Bingöl’deki hastaneye sevk edildi. Bu öğrencilerin sağlık durumu iyi ve sadece 5 öğrenci yine kontrol ve tedbir amaçlı Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Öğrencilerimizin sağlık durumu da gayet iyi” ifadelerini kullandı.

Güney, öğrencinin ailesiyle de, okuldaki öğretmenle de görüştüklerini ve kimsenin civa görmediğini kendilerine ilettiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerde, “Civa”, zehirlenmesi, şüphesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı