Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 15:52 Bu haber 734 kez okundu
 
Öğretmenler günü törenle kutlandı
Bingöl'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen törenlerle kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Öğretmenler günü törenle kutlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi'nde program düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını aldığı müstesna bir gün olduğunu söyledi.

Öğretmen, sadece öğreten, bilgi nakleden değil, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen bir sanatkar olduğunu ifade eden Güney, şunları söyledi:

“Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgi nakleden değil, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen sanatkarlardır. Medeniyetimizin güzelliklerini, kültürümüzün renklerini yeni nesillere aşılayan, dünyanın özlem duyduğu huzurun mimarlarıdır. Birlik ve beraberliğimizin temeli olan, aydınlık nesiller yetiştirmek için büyük sabır ve özveri gösteren, idealini ve heyecanını daima taze tutan değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz her alanda kalkınıp daha da güçlenecektir.”

Konuşmaların ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen futbol, basketbol, masa tenisi, voleybol, şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verildi.
Program, göreve başlayan yeni öğretmenlerin ant içmesi ve öğrencilerin hazırladığı skeç gösterisi ile sona erdi.

Törene Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan Vekili Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmenler, günü, törenle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı