Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 22:05
 
Okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez ilçede görev yapan okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen dönem başı değerlendirme toplantısında, 2017–2018 eğitim-öğretim yılının 1.dönemi ile ilgili genel bir değerlendirme yapıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, “eğitim öğretim yılının 1. dönemini sizlerin de büyük özveri ve gayretleri ile geride bıraktık. Okullarımızın ve kurumlarımızın fiziki yapılarını iyileştirmek için milli eğitim müdürlüğü olarak çok çaba harcadık ve hamdolsun büyük bir bölümünü tamamladık. Okul ve kurumlarımızda yönetici olarak çalışan arkadaşlarımızın görevleri çok ağır ve özveri gerektirmektedir. Müdür ve müdür yardımcılarımıza göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Tokuş, dönemin, başarılı ve verimli geçtiğini, sosyal ve kültürel açıdan birçok proje gerçekleştirildiğini, sportif ve kültürel faaliyetlerde ciddi dereceler elde edildiğini söyledi.

2017-2018 eğitim öğretim yılında tüm öğretmenlerden beklentilerin yüksek olduğunu belirten Tokuş, şunları söyledi: “Yönetici olan kişiler araştırmacı, iyi bir organizatör ve çalışanlarıyla birlik olmalı, ben merkezli değil biz merkezli olmalıdır.  Başarının artması için yönetici ve öğretmenlerimiz ileriye dönük, hoşgörülü ve özverili olmalıdır. Bunun sonucunda da okulumuzun, öğretmenimizin ve öğrencilerimizin başarılarında artışlar olacağı kanaatindeyim. Yöneticilik görevini yapanlar en başta mevzuatları bilmelidirler ve araştırmacı olmalıdırlar. Yöneticiler iyi birer dinleyici olmaları ve lider olmalıdırlar. Okullarımızda ileriye dönük projelerin uygulamaya geçirilmesi için çalışmalara başlanılmalıdır. Yöneticiler sorun üretici değil sorun çözen olmalı ve başarısızlığı personele başarıyı kendine mal etmemelidir.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının 2. dönemini de başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş’un başkanlığında yapılan toplantıya, Müdür Yardımcısı Orhan Buğrahan, Şube Müdürleri Orhan Seven, Abdulhaluk Çakan, Ömer Abdulaziz Döger, Ahmet Cihan Korkutata, Serhat Aran, Mehmet Arslan ve eğitim kurumlarının müdürleri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, müdürleri, ile, değerlendirme, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı