Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 00:16
 
Ölümle pençeleşen eşek, BÜ’de tedavi edilecek
Bingöl’de bir aracın çarpması sonucu 2 ayağından yaralanan eşek, tedavi edilmek üzere Bingöl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi kliniğine götürüldü.
GÜNDEM Haberi
Ölümle pençeleşen eşek, BÜ’de tedavi edilecek

Bingöl-Diyarbakır karayolu Çayağzı köyü mevkiinde bir aracın çarpması sonucu arka ayağı kırılan ve ön ayağından da yaralanan bir eşek, bir hafta boyunca kurtarılmaya bekledi. 

Yoldan araçlarıyla geçen sürücülerin dikkati sonucu fark edilen yaralı eşeğin kurtarılması için Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesine ihbar yapıldı. 
Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimlerin olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından yaralı eşek, Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Koruma Barınağı görevlilerince araca bindirilerek Bingöl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi kliniğine götürüldü. 
Veterinerlik Fakültesi kliniğinde tedavi altına alınan eşek’in, arka ayağında ciddi kırıklar olduğu ve ön ayağında da yaralama olduğu tespit edildi. 
Veterinerlik Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Sami Ünsaldı, yaptığı açıklamada, eşeğin sağlık durumunun şuan için iyi olmadığını ve kırığında büyük olduğunu söyledi. 
İlk müdahalenin yapıldığını ve bugün sabah yapılacak genel bir müdahalenin ardından hayvanın durumuna karar vereceklerini belirten Ünsaldı, 
“Şuan durumu iyi görünmüyor, bayağı büyük bir kırık var, eski bir kırık, dolayısıyla nekroze olmuş dokular var, açık kırık var. Dolayısıyla yarın anesteziye alıp, hayvana burada bakacağız. Ona göre ya ötenazi edeceğiz, yada ostesentez yapacağız. Ostesentez de yapsak hayvanın akıbeti pek iyi değil. Genel durumu da bozuk. Hayvanın kurtulma ihtimali biraz zayıf. Ama her şeye rağmen yarın(bugün) hayvanı buraya alıp, tamamen uyutup yaranın, kırığın durumuna bakıp ona göre bir karar vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ölümle, pençeleşen, eşek,, BÜ’de, tedavi, edilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı