Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 23:19 Bu haber 928 kez okundu
 
Öncelik yayanın olsun
Bingöl’de 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' sloganıyla düzenlenen etkinlikle Vali Kadir Ekinci, vatandaşlara el broşürü dağıttı.
GÜNDEM Haberi
Öncelik yayanın olsun

Türkiye'de trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisinin nöbet tutacağı uygulama yapıldı.

81 ilde olduğu gibi Bingöl’de de uygulama Genç Caddesi Dörtyol kavşağında yapıldı. Etkinlikte, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, polis ve jandarma görevlilerinden uygulama hakkında bilgi alarak, vatandaşlara el broşürü dağıttı.

Burada bir konuşma yapan Vali Ekinci, İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiğini belirti.

Uygulamayı çok önemsediklerini ifade eden Vali Ekinci, “hakikaten önemli bir konu. İnsanlarımızın gündelik hayatlarını etkileyen bir konu. Dolayısıyla üzerinde hassasiyetle durulması gereken ve her bir şoförümüzün özelikle trafik kurallarına hassasiyetle uyulması gereken bir konu. Ben tüm şoförlerimizin konuya hassasiyet göstermelerini özelikle rica ediyorum. Hele hele okul önlerinden geçerken, kavşakların giriş ve çıkışlarında yavaşlamalarını, kurallara uymalarını rica ediyorum” dedi.

Ekinci, Bingöl’deki uygulamanın 16 noktada 101 görevli personel tarafından yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

İl Trafik Şube Müdürü Özcan Alıcı ise, Yaya öncelikli trafik düzeni bilinci kazandırılması amacıyla birçok eğitim verildiğini ve buna rağmen kural ihlali yapan 47 araç sürücüsüne cezai işlemler uygulandığını söyledi.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Ekinci, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurahman Başbuğ ile kurum müdürleri ve vatandaşlar farkındalık oluşturulması amacıyla yaya geçidini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öncelik, yayanın, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı