Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 00:40 Bu haber 7036 kez okundu
 
Özel İdare 9 sözleşmeli personel alacak
Bingöl Valiliği İl Özel İdaresinde çalıştırılmak üzere 9 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.
GÜNDEM Haberi
Özel İdare 9 sözleşmeli personel alacak

Valilikten yapılan duyuruya göre, idarenin ihtiyaç duyduğu Mühendislik ve Mimarlık branşlarında, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 36. maddesinin 3. fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. maddesi hükümlerince unvanı, adedi, sınıfı ve niteliği belirtilen toplam 9 adet tam zamanlı sözleşmeli personel istihdam edileceği belirtildi.

Söz konusu alımı yapılacak personellerin 19-26 Nisan 2019 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden temin edecekleri iş talep formunu doldurarak istenilen belgelerle birlikte İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Bingöl Valiliği toplantı salonunda 02 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 10.00'da yapılacak olan sözlü, mülakat sınavına tabi tutulacaklar.

Sınav sonuçları ise 3 Mayıs 2019’da açıklanacaktır.

Sözlü mülakatta komisyon başkan ve üyeleri 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapacak, en az 70 puan alan aday başarılı sayılacaktır. 

Sınav için başvuran adayların 2018 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden aldığı puan, yabancı dil bilgisi, iş tecrübesi, yüksek lisans ve bu ilan metninde belirtilen tercih nedenleri esas alınarak her bir aday için yapılacak ön değerlendirme (Ön Değerlendirme Formu, www.bingolozelidare.gov.tr adresindeki “Duyurular” linkinden görülebilir.) sonucunda tespit edilecek en yüksek puan esas alınarak yapılacak sıralamaya göre istihdam edilecek her bir kadro için en fazla 3 katı kişi olmak üzere toplam 27 kişi mülakat/sözlü sınavına çağrılacaktır. Sınava çağırılacak adayların listesi Bingöl İl Özel İdaresi İlan Panosu ve internet sitesinde duyurulacaktır.

Tek aşamada yapılacak sözlü veya mülakatta, adayların mesleki, genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, iş tecrübesi, yabancı dil bilgisi, muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı gibi niteliklere sahip olup olmadığı değerlendirilecektir.

2. SINAV İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI:

2.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2.2. Üniversitelerin unvanı ile ilgili bölümünden mezun olmak,

2.3. Başka kurumlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

2.4. 2018 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

2.5. Müracaat tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak,

2.6. Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya özrü bulunmamak (Sözlü sınavı kazanan adaylardan sağlık kurulu raporu istenecektir.)

2.7. İlimizde, şantiye ve her türlü arazi şartlarında çalışmayı ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 5. maddesinde "İl Özel İdaresinin görev alanı İl sınırını kapsar" hükmüne istinaden İlimize bağlı ilçelerin herhangi birinde İl Özel İdaresince gerek görülmesi halinde çalışmayı kabul ve taahhüt etmek,

2.8. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

2.9. Erkek adaylar için mecburi askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak.

2.10. Belirlenen alanlarda en az 1 (Bir) yıl iş deneyimine sahip olmak ve bunu belgelemek.

Her bir unvanla ilgili olarak aşağıda belirtilen niteliklere sahip olmak tercih nedeni sayılacaktır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, İdare, 9, sözleşmeli, personel, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı