Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 19:51
 
Patlayıcı madde arama köpeği kursu birincilikle tamamladı
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yetiştirilen patlayıcı madde arama köpeğinin, yoğunlaştırılmış patlayıcı madde arama köpeği kursunu birinci olarak tamamladığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Patlayıcı madde arama köpeği kursu birincilikle tamamladı

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü kuvvesinde bulunan 1896 numaralı KUZEY isimli patlayıcı madde arama detektör köpeğinin emekli olmasından dolayı, Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü personelinin kendi imkânları ile yetiştirdiği TOKYO isimli köpek 19.08.2020 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğünde yapılan testi başarı ile geçmiş olup 24.08.2020 ve 18.09.2020 tarihleri arasında yapılan yoğunlaştırılmış patlayıcı madde arama köpeği kursunu birinci olarak başarı ile tamamlayıp 2464 kuvve numarası ile ilimizde göreve başlamıştır.

Tamamen ilimizde olan imkânlar ile eğitilmiş olan patlayıcı madde arama detektör köpeği, özveri ile çalışılması sonucunda başarılı olarak ve ücretsiz şekilde ilimize kazandırılmıştır.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, asayişin huzur ve temini için tüm ekiplerimiz cansiperane şekilde büyük duyarlılıkla görevlerini sürdürmektedir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Patlayıcı, madde, arama, köpeği, kursu, birincilikle, tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı