Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 00:04 Bu haber 1198 kez okundu
 
Regaip Kandili idrak edildi
Ulu Camii olmak üzere kent genelindeki bütün camilerde Regaib Kandili dolayısıyla programlar düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Regaip Kandili idrak edildi

Merkez Ulu Camii'ndeki program, akşam namazını müteakip Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.

Programda konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, Regaib Kandilinin anlam ve önemine değinerek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili'nin önemini anlattı. Genç, “Regaip Kandili mübarek gecelerimizden biridir. Cenab-ı Allah'ın insanlara rağbet ettiği bir gecedir. Başka bir rivayete göre de Hazreti Peygamber’in ana rahmine düştüğü gecedir. Yine o da rağbettir. Cenab-ı Allah bizlere, Efendimiz gibi kendi katından yaratılanların içinde en sevdiği birini rehber olarak göndermiş ve bize rağbet etmiştir.  Bizim kurtuluşumuzu sağlamış ve hidayetimize vesile olmuştur” diye konuştu.  

Üç ayların önemli bir zaman dilimi olduğuna dikkat çeken Genç, “Bu aylar; kendimizi arıtma,  tefekkür etme, eksikliklerimizi analiz ederek bir doktor hassasiyeti ile tedavi etme gibi durumla karşı karşıya kalacağımız önemli zaman dilimidir. Bu geceleri fırsat bilerek birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz” dedi.

Program, İl Müftüsü Muharrem Genç’in yaptığı dua ve namaz sonrası vatandaşların ve çocukların kandillerini tebrik etmesi ile  sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Regaip, Kandili, idrak, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı