Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 00:18 Bu haber 1535 kez okundu
 
Rektörlük için başvurular alınmaya başlandı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Bingöl Üniversitesi için rektör adaylığı başvurularının alınmaya başlandığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Rektörlük için başvurular alınmaya başlandı

Bingöl Üniversitesinin Mart 2016’da yapılan rektörlük atamaları süresi doluyor. YÖK’ten yapılan duyuruda, rektör adayı başvurularının başladığı belirtildi.

Duyuruda, “2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Bingöl Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır” denildi.

10 Şubat 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuruların 21 Şubat 2020 Cuma gününe kadar devam edeceği belirtilen duyuruda, rektör adaylarından istenen belgeler şöyle sıralandı:

-Başvuru dilekçesi

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-Rektör Adayı Bilgi Formu

-Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

-Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge

-Bulunduğu veya son görev yaptığı üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

-Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilecek.

-Mevzuata uygun olarak yapılmış olan tüm rektör adaylık başvuruları, rektör adaylarının soyadlarına göre alfabetik olarak hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı makamına gönderilecek.

-Cumhurbaşkanının onayının ardından rektör belirlenmiş olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektörlük, için, başvurular, alınmaya, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı