Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 00:06 Bu haber 345 kez okundu
 
Riskli yapılara kira yardımı
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bingöl’de olası deprem risklerini önleyici çalışmaların devam ettiğini ve tedbirlerin alındığını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Riskli yapılara kira yardımı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, Deprem öncesi koruyucu faaliyetlerin etkinliğinin artırılması amacıyla Bingöl Valiliği Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlara ait idari binalar, okul, yurt, misafirhane, pansiyon, cami ve müştemilatı  benzeri tüm yapıların deprem riski yönünden incelemelerinin yapıldığı belirtilerek, “Deprem risk analizleri doğrultusunda gerekli işlemlerinin yürütülmesine kararlılıkla devam edilmektedir” denildi.

18 AY KİRA YARDIMI

Vatandaşların ikamet ettiği konutlar ve kullandıkları diğer yapılarla ilgili talepleri doğrultusunda mevzuat kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisanslandırılmış yapı denetim kuruluşları tarafından risk analizleri yapıldığı kaydedilen duyuruda, şu bilgiler yer aldı: “Yapısı hasarlı olduğunu değerlendiren vatandaşlarımızın gerekli analizleri yaptırmak için yetkili yapı denetim kuruluşlarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Yetkili yapı denetim kuruluşlarınca yapılacak analiz sonuçlarına göre yapıları riskli olan vatandaşlarımızın 6306 sayılı kanun kapsamında 18 ay boyunca kira yardımından faydalanma ve kamuya ait vergilerden muafiyet hakları bulunmaktadır. Risk analizleri sonucu yapılarının riskli olduğu tespit edilen yapı sahiplerinin başvurmaları durumunda talep miktarlarına göre hesaplanacak masraf ve faiz oranları ile konut kredisinden faydalanma imkanı vardır”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Riskli, yapılara, kira, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı