Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 00:26
 
“Rutini devam ettirmek maharet değildir”
Genç ilçesinde kurum müdürleriyle bir araya gelen Vali Kadir Ekinci, “Vatandaşla teması sıklaştıracak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreteceğiz. Rutini devam ettirmek maharet değildir. İdarecilikteki esas maharet, var olanın üzerine sizin ne koyduğunuzdur” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Rutini devam ettirmek maharet değildir”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Genç ilçesini ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, ilçede kurum müdürleri, Mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

İlk olarak ilçe kaymakamlığında düzenlenen toplantıda, ilçe kaymakamı H. Hüseyin Vural’dan ilçe hakkında brifing aldı.
“VATANDAŞIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK PROJELER ÜRETİN”

Vali Ekinci, daha sonra burada yaptığı konuşmada, vatandaşla teması sıklaştıracak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreteceklerini belirterek, “Rutini devam ettirmek maharet değildir. İdarecilikteki esas maharet, var olanın üzerine sizin ne koyduğunuzdur. Sizi değerli ve anlamlı kılacak olan, rutinin dışında gördüğünüz konular ve çözmek için geliştirdiğiniz projelerdir. Rutinin sürgit devam ettiği yerde idarecilerin varlığı tartışılır” dedi.

İdarecilerden özellikle vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projelerin üretilmesini isteyen Ekinci, şunları söyledi: “Türkiye’nin farklı yerlerinde güzel projeler ile gündeme gelen örnekler var. Bunları incelemek ve farklı bakış açıları ile dokunulmamış alanlarda yeni sözler söylemek, yeni uygulamalar geliştirmek durumundayız. Milletimize en iyi, en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde üretmek dışında bir seçeneğimiz yoktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bizlere daima vatandaş odaklı olmayı ve durmaksızın yeni hizmetler ile hayatın akışını güzelleştirmeyi gösteriyor. Bunu içselleştiremeyenin varlığı sorgulanır. İcraatımızla, gerçekleştirdiğimiz işler ile bu ülkenin kaybettiklerini yeniden kazanacağız inşallah. Vatandaş memnuniyetini esas alan sonuç odaklı çalışmalar temel prensibimiz olacaktır”

Buradaki toplantının ardından, Vali Ekinci, ilçedeki esnaflar ve vatandaşlarla da bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.

Vali Ekinci, ilçe belediyesini de ziyaret ederek, belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’dan çalışmalar hakkında brifing aldı.

“GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURARAK HİZMET EDECEĞİZ”

Genç ilçe Kültür Merkezinde mahalle ve köy muhtarlarıyla da biraraya gelen Ekinci, “İnşallah sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Toplantılarımız çözüm ve sonuç odaklı olacaktır. Yaklaşık bir aydır ilimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bingöllü kardeşlerimizle bir gönül köprüsü kurarak, el birliği ve güç birliği yaparak hizmetler üretmeyi hedefliyoruz. Allah, siz değerli kardeşlerimizle muhabbetimizi arttırsın. Rutin aralıklarla ilçelerimizi ziyaret edeceğiz. Sizlerle bir araya geleceğiz. Problemleri birinci ağızdan alacağız ve varsa çözüm önerilerinizi dinleyeceğiz. Bizler de bunları kayıt altına alarak kurumlarımızla görüşecek ve takip edeceğiz. Bir sonraki toplantıda da durum değerlendirmesi yapacağız. Hangi problemde ne mesafe aldık bunun hesabını vereceğiz, izahını yapacağız. Çalışma sistemimizde randevu usulü yoktur. İstediğiniz zaman kapımızı çalabilir, sorunları paylaşabilirsiniz. Yaptığımız işlerde sonuç odaklı olacağız, verimliliği esas alacağız, süreyi de olabildiğince kısaltacağız.

Vatandaşa hizmeti çok daha hızlı bir şekilde götürme gayreti içinde olacağız.  Bu yaklaşımımızın alana yansıması da inşallah sizler eliyle olacaktır. Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım. Çünkü bizim varlık sebebimiz Bingöl halkına hizmettir. İdareciler olarak devletten aldığımız maaş karşılığında halkımıza hizmet sunmak durumundayız. El ele vererek bu davranışı aşalım istiyoruz. Sizlerden istediğimiz bizlerle doğrudan muhatap olmanızdır.” İfadelerini kullandı.

“ELEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN”

“Eleştirmekten korkmayın. İyiliklerimiz yerine eksik ve yanlışlarımızı konuşun” diyen Ekinci, “Bizim kültürümüzde devlete saygı vardır ama saygı ve nezaket çerçevesinde eleştirmek de saygısızlık değildir. Hepimizin yegane amacı bu millete hizmet etmektir. Millete hizmet etme yolunda kaprisli ve kompleksli kişiler karşılarında bizi bulacaktır” dedi.

Genç İlçesi ziyaretinde Vali Ekinci’ye Vali Yardımcısı Ali İhsan Başak ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Rutini, devam, ettirmek, maharet, değildir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı