Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 00:01
 
“Sağlıklı iletişim, sağlıklı aile için önemlidir”
Sosyolog Handan Çiftçi, “Sağlıklı aileler birbirleriyle daha açık, daha net, daha sık ve doğrudan iletişime geçerler. Birbirlerinin söylemeye çalıştıklarını dinlerler ve birbirlerini doğru olarak anlarlar. İmalarda bulunmaz, birbirlerine kötü söz sarf etmezler” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Sağlıklı iletişim, sağlıklı aile için önemlidir”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından İl Jandarma Komutanlığı’nda ‘Evlilik öncesi eğitim ve aile içi iletişim’ semineri düzenlendi.

Sosyal Hizmet Merkezinde görev yapan Sosyolog Handan Çiftçi tarafından verilen seminerde, evlilikte ve ailede iletişimin nasıl olması gerektiği anlatıldı.

Güçlü ve sağlıklı ailelerin en önemli özelliklerinden birinin, sağlıklı iletişim konusundaki yetenekleri olduğunu ifade eden Çiftçi, “Sağlıklı aileler birbirleriyle daha açık, daha net, daha sık ve doğrudan iletişime geçerler. Birbirlerinin söylemeye çalıştıklarını dinlerler ve birbirlerini doğru olarak anlarlar. İmalarda bulunmaz, birbirlerine kötü söz sarf etmezler. Birbirlerine saygılı davranırlar. Başarılı bir iletişime sahip olan bir ailede aile bireyleri; birbirleriyle duygularını, düşüncelerini, hayallerini, korkularını, ümitlerini, acılarını, sevinçlerini, deneyimlerini ve ihtiyaçlarını paylaşır. Aile bireylerinin tümünün birbirleriyle kurduğu açık ve dürüst bir iletişim son derece değerlidir. Çünkü birbirleriyle etkili ve sağlıklı bir iletişim kurabilmiş bireyler hayattan daha fazla zevk alabilmekte ve kendilerini daha mutlu hmektedirler. İletişim her türlü karşılıklı ilişkinin temel faktörüdür. Aile içi iletişim, aile üyelerinin her birinin birbirleriyle kurdukları ilişkileri içerir. Aile üyelerinin iletişiminin kalitesi, ailenin sağlığını ve gücünü etkiler” dedi.

Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılarak eğitim sonlandırıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sağlıklı, iletişim,, sağlıklı, aile, için, önemlidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı