Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 22:23 Bu haber 1304 kez okundu
 
Sağlıklı yaşam için 20 yıldır aralıksız spor yapıyorlar
Bingöl’de; yaşları 30 ile 66 arasında değişen ‘Seher Vakti Spor Ekibi’ üyeleri, sağlıklı yaşam için 20 yıldır aralıksız spor yapıyor.
GÜNDEM Haberi
Sağlıklı yaşam için 20 yıldır aralıksız spor yapıyorlar

Bingöl’de ‘Seher Vakti Spor Ekibi’ üyeleri 20 yıldır güne spor yaparak başlıyor. Bingöl Şehir Stadyumu’nda toplanan ve ekip çavuşu Mahmut Göçüncü tarafından her sabah alınan yoklamanın ardından spora başlayan Seher Vakti Spor Ekibi üyeleri, bol oksijenli Bingöl Şehir Stadında 1 saat boyunca yürüyüş ve kültür fizik hareketleri yapıyor.

Seher Vakti Spor Ekibinde vatandaştan, daire müdürlerinden memura, gazetecilerden esnafa, işçiye, doktor, sağlıkçı emekliye kadar birçok kesimden insan bulunuyor. Spora 3 kez mazeretsiz katılmayan üyeye ise ekip çavuşu tarafından yemek ısmarlama cezası veriliyor.

Seher Vakti Spor Ekibinin bir faydası ise ekibe girmeden önce sigara içen üyelerin hepsinin spor sayesinde sigarayı bırakması oldu.

Sağlıklı yaşam için Seher Vakti Spor ekibinde 10 yıldır spor yaptığını söyleyen A. Rahim Kaya, “Bizim buraya geliş sebebimiz tamamen sağlıklı yaşam içindir. Burada çok güzel temiz oksijen var. Onu her gün sabah teneffüs etmek çok güzel oluyor. Spordan sonra kendimizi mutlu ve zinde hissediyoruz. Seher vakti spor ekibi, 20 yıldır devam ediyor ama ben 10 yıldır devam ediyorum. Ben de kısmen tansiyon var buraya geldikten sonra tansiyonla ilgili bir şikayetim yok” dedi.

Seher Vakti Spor ekibinin çavuşu Mahmut Göçüncü ise “Bingöl Şehir Stadyumunda 20. senedir Seher Vakti Spor Ekibi olarak spor yapmaktayız. Ekibimizde birlik ve beraberlik içerisinde sabah sporumuzu yapar, zinde bir şekilde güne başlarız. Temiz hava ve bol oksijen var. Önce yürüyüş yapıyoruz, yürüyüşten sonra kültürfizik hareketlerimiz var, onları yapıyoruz. Yaz aylarında Bingöl Stadı’nda, kışın ise  kapalı spor salonunda sporumuza devam ediyoruz. Sağlıklı yaşamak için sporumuza hiç ara vermeden devam ediyoruz. Ekibimizde 30 ile 66 yaş arası arkadaşlarımız bulunmakta. Sigara içen arkadaşlarımız vardı onlar sigarayı bıraktı. Sağlıklı yaşamak için adım atıyoruz. Biz sporu seviyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Ateş de 22 yıldır Seher Vakti Spor Ekibinde olduğunu söyleyerek “Spora 1 Nisan’da başlıyoruz. Sabah saat 06.00’da başlıyor 07.00’da bitiriyoruz. 45 dakika yürüyoruz 15 dakika da kültürfizik hareketleri yapıyoruz. Bingöl stadına  gelerek spor yapıyoruz. Sporu çok seviyoruz. Özellikle burada kilomu muhafaza ediyorum” ifadelerine değindi.

'GRUBU DAHA DA GENİŞLETMEK İSTİYORUZ, TÜM BİNGÖLÜMÜZÜ SABAH SPORUNA BEKLİYORUZ'

Bu yıl aralarına, milli sporcuların da olduğu ve sağlıklı yaşam için kurulan 'seher vakti spor ekibi' üyeliğine  katıldığını anlatan Mahmut Akbulut, tüm vatandaşlarımızla buluşarak spor yapmak istiyoruz. Bu spor grubumuzu daha da genişletmek istiyoruz. Dışarıdan gelen spor gönüllülerine de kapılarımız açıktır. Tüm Bingöl’ümüzü sabah sporuna bekliyoruz" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıklı, yaşam, için, 20, yıldır, aralıksız, spor, yapıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı