Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 09:34
 
Şehitler için anıt yapılacak
Bingöl Valisi Ali Mantı, Tugay Komutanlığının talebi üzerine, mezarlık alanlarında yer alan şehit mezarları için yeni bir anıt yapılacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Şehitler için anıt yapılacak

Bingöl Valisi Ali Mantı Başkanlığında, Valilik toplantı salonunda  49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin AltayBelediye Başkanı Yüce lBarakazi ve kurum amirlerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleşti.

49. Komando Tugay Komutanlığı talebiyle 33 Şehit Anıtı karşısında yeni bir şehitlik anıtı yapılacağını açıklayan Mantı, Şunları söyledi: “Bingöl'deki genel mezarlığımız içinde şehitlerimiz var. Gerek şehitleri anma günlerimizde gerekse bayramlardaki ziyaretlerde birtakım zorluklar oluyor. Tugay komutanımız şehitler mezarlığını ayırmamızı, şehitler anıtı yapmamızı talep etti. Bingöl'ümüze yeni bir şehitlik kazandırma adına bu talebi olumlu bulduk. Bu konuda tüm kurumlarımızla gerekli iletişimi sağladıktan sonra çalışmalara ivedi bir şekilde başlayacağız. Hem şehitlerimizin manevi mirasına uygun bir yer yapacağız hem de gazilerimizin, şehit yakınlarımızın ve diğer vatandaşlarımızın ziyaretinde kendilerinin sosyal ve ibadet ihtiyaçlarının giderilmesi için birtakım tesislerde kuracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehitler, için, anıt, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı