Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 10:21
 
SEL OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’ün her etkili yağışta büyük hasarlarla karşı karşıya kaldığını belirterek, konuyu meclise taşıdı.
GÜNDEM Haberi
SEL OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’de etkili olan sel olayları ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle meclise soru önergesi verdi.

Aydemir, soru önergesinde, “Bingöl, aldığı her etkili yağışta büyük hasarlarla karşı karşıya kalmaktadır. Çarpık yapılaşma, dere yataklarına verilen imarlar ve dengesi ile oynanan doğanın yanında, yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulamayan alt yapı sorunu, şehrin kangrenleşmiş problemlerinden birisi olarak her etkili yağışta büyük mağduriyetler yaratmaya devam etmektedir. Tüm uyarılara rağmen özellikle imar konusunda rantçı politikanın izleniyor olması, önümüzdeki dönemlerde geri dönüşü olamayacak problemlere yol açabilir.

Bu bağlamda; Doğanın dengesini bozan, dere yataklarına verilen imarlar hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız? Bingöl'de oluşan çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için bir çalışmanız olacak mı?

Alt yapı yetersizliği ile ilgili tarafınıza ulaşmış bir bilgi var mıdır? Şehrin alt yapı sorununu çözmek için bir çalışmanız olacak mı?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEL, OLAYLARINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı