Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 00:04 Bu haber 746 kez okundu
 
Seyfan-Der 10. yıl kutlama gecesi düzenleyecek
Seyfanlılar Derneği (Bingöl Seyfan-Der), 22 Aralık 2019 Pazar günü Belediye Kültür Merkezinde düzenleyeceği 10. Yıl Kutlama Gecesi´nde tüm Seyfanlıları bir araya getireceğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Seyfan-Der 10. yıl kutlama gecesi düzenleyecek

Dernek Başkanı Orhan Açıkbaş, etkinlik programı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; dernek çalışmalarını 10 yıldır kesintisiz bir şekilde devam ettirdiklerini belirterek, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini, toplumun birbiriyle tanışmasını-kaynaşmasını istediklerini söyledi.

Açıkbaş, “10. yılımız için yapılacak etkinliğimiz vesilesiyle, soydaşlarımızın birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları, sıla özlemlerini gidermelerini sağlamak amacıyla böylesi özel bir geceyi tertipliyoruz.

Derneğimiz 2009 yılında kurulmuş olup,  10 yıllık bir maziye sahiptir.  Bu zaman diliminde birçok amaca hizmet eden derneğimiz, ilimizin tanıtımı ve ülkemizin birçok kentinde yaşayan soydaşlarımız arasında karşılıklı sıla-i rahim faaliyetlerini de toplumsal çapta sürdürmektedir. Geleneksel bayramlaşma programları, iftar programları, hasta ziyaretleri,  cenaze duyuruları,  taziye işlevleri vb. birçok faaliyette ön planda olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yapılacak olan 10. yıl kutlama gecesinde sosyal ve kültürel öğelerimizle ilgili birçok konuda sunumlarımız olacaktır. Bu vesileyle 22 Aralık’ta Belediye Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz 10. Yıl Gecesi´ne tüm soydaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyfan-Der, 10., yıl, kutlama, gecesi, düzenleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı