Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 22:41 Bu haber 1951 kez okundu
 
Simani’de sokaklar isimsiz
Simani mahallesinde cadde ve sokak isimlerinin bulunmaması nedeniyle acil durumlarda ambulansların adres bulmakta zorlandığını belirten mahalle sakinleri, sokakların biran önce isimlendirilmesini istedi.
GÜNDEM Haberi
Simani’de sokaklar isimsiz

Bingöl’ün nüfus yoğunluğu bakımından dördüncü büyük mahallesi olan Simani’de, birçok cadde ve sokağın isimleri bulunmuyor. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2017 verilerine göre Simani mahallesinde 9 bin 727 kişi yaşıyor.

Sokak isimlerinin belli olmaması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, “Acil durumlarda ambulans veya taksiler geldiğinde adres tarif edemiyoruz. Çoğu kez gidip caminin önünden ambulans alarak adrese götürmek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden talebimiz, adres karmaşıklığının sona erdirilmesi için mahallede biran önce sokak isimlendirme çalışmasının başlatılmasıdır” dediler.

Mahallede okul ve sağlık ocağı sıkıntısının da bulunduğunu belirten vatandaşlar, öğrencilerin karayolu üzerinden geçerek okula gitmek zorunda kaldığını söylediler. Vatandaşlar, mahallede sağlık ocağı ve okul sıkıntısının giderilmesi içinde çalışma başlatılmasını istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Simani’de, sokaklar, isimsiz,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Simani’de sokaklar isimsiz
Simani’de sokaklar isimsiz
Yorumlar
Haber Yazılımı