Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 18:19
 
SOLHAN’IN SALON İHTİYACINI MECLİSE TAŞIDI
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Solhan Spor Kulübünün salon sorunu ve Bingöl’e şehir stadyumu yapılması ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
SİYASET Haberi
SOLHAN’IN SALON İHTİYACINI MECLİSE TAŞIDI

Aydemir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle verdiği önergede, “Voleybolun en üst seviye ligi olan "Efeler Ligi'nde" mücadele eden, geçtiğimiz sezon müsabakalarını Bingöl merkezde ve başarılı bir şekilde tamamlayan Solhanspor, Bingöl ili ile ilgili yaptığınız yatırım programı açıklamalarında büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Başta Solhan olmak üzere; Bingöl ilini ve bölgeyi bu seviyede temsil eden tek spor kulübü olmasına rağmen, ilçede kriterlere uygun bir salon bulunmamaktadır. Yatırım programı açıklarken tüm Solhanlı hemşehrilerimizin kriterlere uygun bir spor salonu ve sporcuların konaklaması için yapılacak tesis konusundaki beklentilerinin karşılanmadığı görülmüştür. Bu anlamda ciddi hayal kırıklığına uğrayan Solhan sakinleri mutlak suretle yatırım programlarına spor salonunu dahil etmenizi beklemektedirler. Ayrıca, neredeyse tüm illerde yeni stad projeleri hayata geçirilmektedir. Bingöl ili ile ilgili herhangi bir stad projesinin de, yine bu yatırım programlarınızda yer almadığı görülmektedir” ifadelerine yer verdi.

Aydemir, Bakan Kasapoğlu’na şu soruları yöneltti:

-En üst seviye bir ligde mücadele eden spor kulübünün en tabi hakkı olan spor salonunun programa alınmama gerekçeleri nelerdir?

-Spor salonu ile ilgili taleplerin dile getirildiği ve bu konuda bakanlığınız tarafından adımların atılacağı taahhüdü verildiği iddiası var. Bu iddialar hakkında bakanlığınız bir açıklama yapacak mı?

-Tüm kriterlere uygun bir salon projesini programınıza dahil etme imkanınız var mıdır? Var ise yatırım programlarına dahil edecek misiniz?

-Tüm illerde modern stadyum projeleri ve hayata geçirilen stadlar mevcut iken, bir futbol şehri olan potansiyeli yüksek Bingöl ili ile ilgili neden yeni bir stad yapımı programa dahil edilmemiştir?

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOLHAN’IN, SALON, İHTİYACINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı