Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 01:14 Bu haber 1330 kez okundu
 
Solhan’da 24.5 milyonluk yatırım
Bingöl’ün Solhan ilçesinde yapımı tamamlanan 24 milyon 500 bin TL’lik 12 yatırım, düzenlenen törenle hizmete sunuldu.
GÜNDEM Haberi
 Solhan’da 24.5 milyonluk yatırım

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek tarafından gerçekleştirildi

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Solhan’a hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, açılışı yapılacak yatırımların sadece 2018 yılında yapılan yatırımlar olduğunu ifade etti.

SOLHAN’A 24.5 MİLYONLUK YATIRIM

Solhan ilçesine sadece 2018 yılında 24 milyon 500 bin TL’lik yatırım yapıldığını ve yapımı tamamlanan yatırımların hizmete sunulduğunu kaydeden Yılmaz, “Bugün burada sadece 2018 yılında yapılmış bazı hizmetlerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Gördüğünüz gibi 24.5 Milyon TL’lik bir yatırımı bugün resmi olarak açmış oluyoruz. Bütün bu yatırımlarımız, projelerimiz Solhan’ımıza, insanımıza hayırlı ve mübarek olsun diyoruz. Solhan ilçemiz maneviyatıyla, milli birliğimize ve beraberliğimize verdiği önemle, bu ülkenin kaderine sahip çıkmasıyla, her zaman takdir ettiğimiz bir ilçemizdir. Onun için biz de Solhan’a hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BEREKETLİ ZAMANLAR YAŞIYORUZ” 

Bingöl Valisi Kadir Ekinci ise, büyüyen, kalkınan ve bölgesinde yıldız ülke olmaya devam eden Türkiye’nin  her ilinde olduğu gibi Bingöl’de de bereketli zamanlar yaşandığını söyledi.

 Bingöl’de son zamanlarda ciddi yatırımlar yapıldığına işaret eden Vali Ekinci, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,  Hükümetimizin ve Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın büyük destekleriyle son yıllarda ilimizde hemen her alanda büyük yatırımlar yapılmış, fiziki anlamda büyük mesafeler kat edilmiştir. Toplu açılışını yapacağımız ve toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan ‘eğitim, ulaşım ve tarım’ sektörlerine ait yatırımlar ile ilçemizde önemli bir adım daha attığımıza inanıyorum.  Gönüllere dokunmayı hedefleyen, insanımızın refah ve huzurunu, yarınlara güvenle bakmasını merkeze alan ‘insan odaklı politikalarla’ vatandaşımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor, birlikte çözüm önerileri geliştiriyor ve kamunun imkânlarını en hızlı şekilde vatandaşımıza hizmet olarak yönlendiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, geçmişte ve bugün ahlaki duruşu, saflığı, samimiyeti ve sadakati ile insanımız daima hizmetin en iyisini hak eder olmuştur. Cesur Bingöl’ümüzün altın kalpli insanları milli birlik ve beraberlikleri, dostluk ve kardeşlikleri ile hizmetin en kalitelisine layıktırlar. Vatandaşımızın devletinden memnun olması bizler için esas meseledir. Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile çabamız ve gayretimiz vatandaşımızın tebessüm eden yüzü ve mutlu hayatı içindir” yapılan konuşmaların ardından yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Solhan’da, 24.5, milyonluk, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı