Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 00:05 Bu haber 819 kez okundu
 
Soru önergeleri cevapsız kalıyor
Bingöl ile ilgili meclise sunulan 147 soru önergesinden 61’i yanıtsız kaldı
GÜNDEM Haberi
Soru önergeleri cevapsız kalıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 27. dönem milletvekilliği döneminde Bingöl ile ilgili 147 soru önergesi verildi. Soru önergelerinin birçoğuna yanıt verilmezken, büyük kısmına da süresi geçtikten sonra cevap verildi.

TBMM kayıtlarına göre, meclise sunulan 147 soru önergesinin 61 tanesine hiç cevap verilmedi.

33’üne süresi içinde cevap verilirken, 53’üne süresi geçtikten sonra cevap verildi.

Cevap verilen birçok soru önergesi ise geçiştirildi.

Örneğin; bir soru önergesinde 2018 ve 2019 yıllarında İŞKUR’a yapılan iş başvuruları ile ilgili bilgi isteniyor.  İŞKUR’a kaç kişinin başvuruda bulunduğu, kaç kişinin işe yerleştirildiği, kaçının üniversite mezunu olduğu yönündeki soru önergesine, ‘veriler İŞKUR web sayfasında yayınlanmaktadır’ denilerek, soru önergesi geçiştirildi. Birçok soru önergesine benzer yanıtları veriliyor.

Soru önergelerinin birçoğu başka illerin milletvekilleri tarafından meclise sunulurken, Bingöl’ün tek muhalefet milletvekili olan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, meclise 18 soru önergesi verdi. Aydemir’in soru önergelerinin 13’üne yanıt verilmezken, sadece Yayladere’nin Çalıkağıl köyü ile ilgili soru önergesine zamanında yanıt verildi. Aydemir’in 4 soru önergesine ise süresi geçtikten sonra cevap verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soru, önergeleri, cevapsız, kalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı