Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 02:08
 
“Sorunları halının altına süpürmeyiz”
Bingöl’de Valilik ile Bingöl Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Mahalle Buluşmaları Toplantısı”nın 7’ncisi, Kültür Mahallesinde gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
“Sorunları halının altına süpürmeyiz”

Kültür Mahallesinde gerçekleşen toplantıda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ali Mantı,

Vatandaşların dertlerini dinlemek, sorunlarına çözüm bulmak amacıyla her hafta bir mahallede vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi.

Toplantıların yapıldığı mahallerde sadece vatandaşların sorunlarını dinlemediklerini, aynı zamanda birlik, beraberlik içerisinde hareket ettiklerini ifade etti. 

Problemlerin birden bire, bir aşamada çözülmeyeceğini anlatan Mantı, şöyle konuştu:

“En büyük güvencemiz ve destekçimiz vatandaşımızdır. Vatandaşımızın dile getirdiği sorunlar kısa, orta ve uzun vadede çözebileceğimiz problemler var. şundan herkes emin olsun ki Bingöl’de kamu kurum ve kuruluşlar içerisinde elimizde herhangi bir imkan varsa, bu imkanı en güzel şekilde ilimiz için kullanacağız. Özelikle de mahallelerimiz için yapılması gereken neyse yapacağız. Zaten bu maksatla bir aradayız. Bu toplantıların bir başka özeliği de görüşme şansımızın olmadığı vatandaşlarla görüşme fırsatını yakalıyoruz. Bizde kesinlikle bir problemi halının altına süpürme olayı olmaz. Tabi imkanlar ve kabiliyetler ölçüsünde neyimiz var, hangi imkanımız var, ne yapabiliriz? Bunu karşılıklı anlayış içerisinde birbirimizi karalamadan, kötülemeden en güzelini yapmaya çalışacağız. Bütün hedefimiz ve yönetim anlayışımız bu”

Belediye Başkan Vekili Halim Sügü ise, mahallede yaşanan mevcut sorunları çözmek için bir takım çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

Kültür Mahallesinde yapılacak ikinci etap Kentsel Dönüşüm projesi için hak sahiplerine kira yardımlarının yapılmaya başlandığını dile getiren Sügü, şuana kadar 3 aylık kira yardımlarının yapıldığını ve yeni kira yardımlarının da hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını söyledi.

Mahalle Muhtarı Ali Bozkurt da, Kültür Mahallesi ile Devlet hastanesi arasında bir bağlantı yolunun yapılması, yapımı devam eden mahalle camisi için maddi desteğin verilmesi, eski hanların yıktırılması, mahallede bir lisenin yapılması, şehir içi ulaşımı sağlayan hat minibüsü seferlerinin arıtılması ve Kültür kavşağına bir üst geçittin yapılması taleplerini dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sorunları, halının, altına, süpürmeyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı