Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 23:48
 
Spor güvenlik toplantısı yapıldı
‘İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’ Vali Ali Mantı Başkanlığında valilik toplantı salonunda yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Spor güvenlik toplantısı yapıldı

Toplantıda Vali Mantı, 2018-2019 sezonunda BAL liginde mücadele edecek olan ilimiz takımlarından 12 Bingölspor ve Karlıova Yıldırımspor’a başarılar diledi.

Toplantıda, 28/11/2012 tarihinde yürürlüğe giren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Dair kanun kapsamında alınacak emniyet ve güvenlik tedbirleri ile 2018-2019 sezonu içerisinde Bingöl Şehir Stadyumu başta olmak üzere diğer spor tesislerinde yapılacak olan müsabakalar ile ilgili emniyet ve güvenlik tedbirleri, il takımlarının 2018-2019 sezonunda BAL Liginde mücadele edeceklerin Özel Güvenlik Personeli hususu, Güveçli Köyü ve Yenimahalle Çamlık Sentetik sahalarının kırsal alana yakın olmasından dolayı Amatör Spor Kulüpler Federasyonunun talebi üzerine bahse konu sentetik sahalarda müsabaka oynanması için gerekli görüşlerin sağlanması ile öneri ve talepler görüşüldü.

Toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yusuf Gemici, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Temsilcileri ve Spor Kulüpleri temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Spor, güvenlik, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı