Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 23:46 Bu haber 1027 kez okundu
 
Spor tırmanış eğitimi Bingöl’de verilecek
Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Spor Tırmanış Temel Seviye Eğitiminin Bingöl’de düzenleneceği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Spor tırmanış eğitimi Bingöl’de verilecek

Türkiye Dağcılık Federasyonundan yapılan duyuruda, Spor Tırmanış Temel Seviye Eğitiminin 22-26 Ocak 2020 tarihleri arasından Bingöl’de düzenleneceği belirtildi.

Kursa son başvuru tarihinin 16 Ocak 2020 olduğu belirtilen duyuruda, 5 gün sürecek eğitimlerin Bingöl Üniversitesi BESYO Tırmanış Duvarında verileceği ifade edildi.

Duyuruda kurs ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“-Başvuru yapacak adayların Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden kulüpleri tarafından kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. DYS üzerinden yapılmayan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

-Kursiyerlerin devamsızlık hakları yoktur. Devamsızlık yapan kursiyerlerin kurs ile ilişiği kesilecektir.

-Tüm kursiyerler İlk Yardım Belgesine sahip olmalıdır. Bu belgenin fotokopisi kampın ilk günü teknik direktöre teslim edilecektir.

-Kulüp sporcuları için 130 TL ücret ödenmesi gerekmektedir, 23 yaş altı sporcular ücretsizdir. Kursiyerler dekontlarını eğitimin ilk günü Teknik Direktöre teslim edeceklerdir.

-Ferdi Sporcu başvuru ücreti 350 TL’dir. Ferdi başvurularda 23 yaş altı sporculardan da ücret alınacaktır.

-Son başvuru tarihini kaçıran sporcular 300 TL, ferdi sporcular ise 500 TL gecikme bedelini federasyon hesabına yatırdıkları takdirde kulüpleri aracılığıyla eğitime kayıtları yapılacaktır. Bu ücretlendirme, son başvuru tarihinden sonra yapılacak başvurular için geçerlidir.

-Kurs ücretini; Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanlığı (Türk Ekonomi Bankası-TEB, Ulus Ankara Şubesi) IBAN No: TR32 0003 2000 0000 0060 7704 27 hesabına “Bingöl ST Temel Seviye Eğitimi” açıklaması ile birlikte yatırmaları gerekmektedir.

EĞİTİM PROGRAMINA KATILACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR

-Geçerli sporcu lisansına sahip olmak,

-Son üç yıl içerisinde bir defada 6 aydan fazla veya toplam bir yıldan fazla ceza almamış olmak,

-Geçerlilik süresi dolmamış ilk yardım belgesine sahip olmak, (İlk Yardım Belgeleri Kampın ilk günü Teknik Direktöre teslim edilecektir)

-Spor tırmanış temel eğitiminden başarılı olan sporcu bir üst eğitim olan spor tırmanış ileri seviye eğitimini bir 1 yıl içerisinde almak zorundadır. Bir yıllık süreyi dolduran sporcunun eğitim tekrarı yapması gerekir.

-Kursiyerlerin; emniyet kemeri, emniyet aleti (Atc ve/veya Grigri), tırmanış ayakkabısı, magnezyum torbası ve tozu, 2-3m uzunluğunda 8mm den kalın dinamik ipten oluşan malzemeleri kendilerinin getirmesi gerekiyor.

Tırmanış malzemesi eksik olan kursiyer kursa kabul edilmeyecektir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Spor, tırmanış, eğitimi, Bingöl’de, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı