Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 00:30
 
Su geldi proje başlamadı
İl Özel İdaresi tarafından Ilıcalar bölgesinde yapılan sondajda bulunan sıcak su, 17 kilometrelik isale hattı ile kentparkta kullanılmak üzere Bingöl’e getirildi ancak Kent park projesi başlatılamadı.
GÜNDEM Haberi
Su geldi proje başlamadı

Bingöl İl Özel İdaresince 2014 yılında Ilıcalar beldesi Kös mevkiinde başlatılan sondaj çalışmalar kapsamında bulunan 2 ayrı jeotermal su kaynağı, 17 kilo metrelik isale yoluyla Bingöl merkeze ulaştırılmıştı.

Bingöl Merkez Simani Mahallesinde bulunan Abdulkadir Sarı Parkına 2017 yılında getirilen jeotermal su kaynağının ortalama 54 derece sıcaklıkta olduğu ve bu suyun yapılacak Kent Park projesinde kullanılacağı belirtilmişti.

SU GELDİ PROJE BAŞLATILAMADI

Jeotermal su iki yıl önce Bingöl’e getirilirken, suyun kullanılmasının planlandığı kentpark projesine bir türlü başlanamadı. Bingöl eski valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından 2013 Şubat ayında açıklanan Kentpark Projesi kapsamında, 300 yataklı hotel, alışveriş merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, yapay göl, çok amaçlı salon, aquapark, lunapark, restaurant, kafeterya, açık ve kapalı spor tesisleri, oto park ve rekreasyon alanları oluşturulması planlanıyordu. Ancak aradan geçen sürede kentparkın yapım çalışmalarına başlanamadı.

5 YILDIZLI TERMAL OTEL VE SPA MERKEZİ

Proje tanırım dosyasında yer alan bilgilere göre, Kentpark projesi kapsamında yapılacak 5 Yıldızlı Termal Otel ve SPA Merkezi, 30 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek ve 5 bin metrekare oturma alanına sahip olacak.

Bodrum+bodrum+zemin+4 katan oluşacak 5 yıldızlı otel bünyesinde, günü birlik hizmet verecek SPA merkezi, restaurant, 1 adet çok amaçlı salon, 700 araç kapasiteli açık otopark, 5 adet toplantı salonu, 2 adet çocuk alanı, büyükler için oyun salonu, alakart restaurant, teras kafe, bay-bayan için kuaför, revir, fitness salonu, 9 adet masaj odası, 2 adet çamur banyo odası, 2 adet Türk hamamı ve kese odası, 2 adet sauna odası, 8 adet yüzme havuzu (termal su havuzları), 3 adet dinlenme odası (lobi), 500 yatak kapasiteli 200 oda yer alacak.

SPA merkezinde, bakım kürleri, sağlık kürleri, masaj, güzellik kürleri ve tematik havuzlar hizmeti verilecek.

ALIŞ VERİŞ MERKEZİ

Kentpark Projesi alanında yapılacak AVM, 25 bin metrekare kapalı alan üzerinde bodrum+zemin+1 kattan oluşacak. AVM bünyesinde, farklı büyüklüklerde 100 adet dükkan ve 2 adet eğlence alanı yer alacak.

DİNİ TESİS ALANI

Kentpark Projesi kapsamında cami ve bir adet kafe yer alacak.

SPOR SAHALARI

Kentpark Projesi kapsamında ziyaretçiler için spor tesisleri de yer alacak. Proje kapsamında bir adet futbol sahası, 2 adet tenis sahası ve 2 adet basketbol sahası yapılacak.

Bölgenin planlı şehirleşmesini sağlayarak yaşanabilir bir şehir ortamı yaratmayı amaçlayan proje kapsamında, çevreye uyumlu mimari yapılar yapılarak, yöre ve ülke ekonomisine girdi sağlanması ve istihdam olanağının yaratılması amaçlanıyor.

265 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Projenin inşasında ortalama 160 personelin, işletme aşamasında ise, gece ve gündüz vardiyası dahil 265 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Ayrıca AVM’de aynı anda bin kişi alış-veriş yapabilecek.

Kent parkın tam kapasite ile çalışması durumunda günlük 2 bin kişiye SPA, 500 kişiye de konaklama hizmeti verilebilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Su, geldi, proje, başlamadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Su geldi proje başlamadı
Yorumlar
Haber Yazılımı