Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 00:35 Bu haber 1746 kez okundu
 
Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Bingöl Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Taner Bolat Başkanlığında gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu toplantısına İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 94. Şube Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Fırat Elektrik A.Ş. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, İŞ-KUR Müdürlüğü, Ziraat Bankası Bingöl Şubesi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı, Arı Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığı, Ziraat Odası Başkanlığı kurum amirleri ve personeli katıldı.

Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, bu yıl ilk kez İl Müdürlüğü sekretaryasında oluşturulan Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu Toplantısını gerçekleştirildiğini belirti.

Bahadır, şunları söyledi: “Tarım iş Birliği ve Koordinasyon Kurulunun kuruluş amacı, Bingöl'de tarımın öncelikli sorunlarını belirlemek, bu sorunların muhatabı olan kurumlar ile işbirliğini arttırarak vatandaşımız sorunlarının çözümünde daha hızlı sonuç almak, Tarım ve Orman Müdürlüğü dışındaki kurumlarla ortak çalışma alanlarımızda daha verimli çalışabilmek, Tarım alanlarında diğer kurumları ilgilendiren sorunları ilgili kurumlara kurul kararı ile bildirerek çözümü hızlandırmak, İlde çözülemeyen sorunları ilgili Bakanlıklara kurul kararı ile bildirerek sorunların çözümünü sağlamaktır. Tarım İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu sadece problem çözme amacıyla değil aynı zamanda Bingöl'ümüz için yeni projeler üretmek, Bingöl'de bitkisel üretimi, hayvancılığı, arıcılığı, su ürünleri yetiştiriciliğini ve diğer tarım iş kollarını geliştirebilmek için projeler üretmek, Bingöl'ü tarımda bölgenin cazibe merkezi, kavşak noktası haline getirerek gelişimine katkıda bulunmak amacıyla da çalışmalar yürütecektir. Geniş katılımlı ilk toplantımızda kurulun çalışma şekli, toplanma zamanları, kurulda yer alan daimi ve çağrılı üyelerin (kurumların) kuruldaki görevleri ve ortak çalışma alanlarını belirledik. Bir sonraki toplantıda inşallah bu sorunların çözümü için ilk adımı atmış olacağız. Tarım İş Birliği ve Koordinasyon kurulunun Bingöl'e, Bingöl tarımına, vatana ve millete hayırlı olmasını diler hepinize teşekkür ederim”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, İşbirliği, ve, Koordinasyon, Kurulu, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı