Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 00:16
 
Tatbikat öncesi, moral depoladılar
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 3 gün sürecek eğitim tatbikatı öncesi kamp kurulan bölgede ateş başında halaylar çekip, moral depoladı.
GÜNDEM Haberi
Tatbikat öncesi, moral depoladılar

Bingöl Merkez Ağaçeli Köyü Gülbahar barajı mevkiinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 40 kişilik UMKE ekibi, 3 gün sürecek eğitim tatbikatı gerçekleştirecek.

Malatya’dan gelen 7 kişilik UMKE ekibi ile birlikte 3 gün süreyle devam edecek eğitim tatbikatı öncesi kampın kurulduğu alanda önceki gün akşam saatlerinde ateş başında bir araya gelen UMKE ekipleri, şarkılar eşliğinde halay çekip gönüllerince eğlendi.

Ekipleri yalnız bırakmayan il sağlık Müdürü Dr. Süleyman Budunoğlu’da, UMKE ekipleriyle birlikte halay çekti.

Burada açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Budunoğlu, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi 2017 yılı eğitim tatbikatı için kamp kurduklarını söyledi.

Eğitimlerde UMKE görevlilerinin teorik ve pratik eğitimler göreceklerini ifade eden Budunoğlu, şunları söyledi: “Eğitim kampının birinci gününde kursiyerler için moral gecesi düzenledik. Malatya Bölge Koordinatörümüz olduğu için oradan da bir tim katıldı. UMKE Bingöl ekibi olarak kampa 40 kişi olarak katıldık. Bu sayı her geçen gün daha da artacak. Eğitimlerin son gününde AFAD ve İtfaiye ekiplerinin de katılacağı ortak bir kurtarma tatbikatıyla eğitimlerimiz sona erecek.”

Akşam saatlerinde ateş yakan UMKE ekipleri, gece boyu söyledikleri türküler ve şarkılar eşliğinde halaylar çekip, hem moral depoladı, hem de gönüllerince eğlendi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatbikat, öncesi,, moral, depoladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı