Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 13:42 Bu haber 1188 kez okundu
 
TAVZ KÜLTÜRÜ TANITILDI
TRT Kurdi kanalının renkli programlarından olan BIGERY BİVİN'de Tavz kültürü her yönüyle tanıtıldı.
GÜNDEM Haberi
TAVZ KÜLTÜRÜ TANITILDI

TRT Kurdi Kanalı'nda yayınlanan ve sunuculuğunu hemşerimiz Faysal Sonakalan'ın yaptığı BIGERY BİVİN Genç ilçesine bağlı Tavz bölgesi köylerinde program çekti. Sahip olduğu zenginlikleriyle dikkat çeken Tavz kültürünün tanıtıldığı programda renkli görüntüler oluştu.

Tavz-Der Başkanı Yılmaz Araç ve dernek yönetiminin de eşlik ettiği programda Tavz kültürüne ait eski oyunlar, yöresel yemekler ve geçmişten bugüne Tavz bölgesine ait gelenekler tanıtılırken izleyici de programa tam not verdi.

"TAVZ-DER'DEN TRT KURDİ'YE TEŞEKKÜR"

Tavz kültürünün her yönüyle tanıtıldığı program sonrası açıklamalarda bulunan Tavz-Der Başkanı Yılmaz Araç,"Zazaca program olan  BIGERY BİVİN bölge halkının ve özellikle zazaların beğeniyle takip ettiği bir program. Hemşerimiz Faysal beyin programlarını beğeniyle izliyoruz. Yaptığı programlarla kültürlerin bugüne nasıl geldiklerini bu program sayesinde izleme fırsatı buluyoruz. Bugün de biz tavzlıların kültürünü ekranlara çıkararak bizleri ziyadesiyle mutlu ettiler. TRT Kurdi kanalı başta olmak üzere program sunucusu Faysal Sonakalan ve ekibine yürekten teşekkür ederiz" dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAVZ, KÜLTÜRÜ, TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı