Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 00:50 Bu haber 1533 kez okundu
 
Tazyikli suyla çatıdaki karı temizliyorlar
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından çatılardaki karların temizlenmesi için itfaiye aracı ile su sıkıyorlar.
GÜNDEM Haberi
Tazyikli suyla çatıdaki karı temizliyorlar

Bu yıl yoğun kar yağışının ve tipinin etkili olduğu Karlıova ilçesinde yağışın durmasının ardından çatıdaki karları temizlemek için vatandaşlar çalışmaya başladı.

İş yerleri ve evlerinin çatısında biriken karları temizleyen vatandaşlar, yetersiz kaldığı durumlarda belediyeden yardım istiyor.

İlçede bulunan bazı ev ve iş yerlerinin üzerindeki kar birikintisinin tehlike oluşturmaması için belediye ekipleri de vatandaşlara yardım ediyor.

İtfaiye ekipleri, çatılardaki kar birikintisini temizlemek için su kullanıyor.

Belediye Zabıta Amiri Metin Bingöl, çetin bir kış geçirdiklerini, belediye olarak vatandaşların mağdur olmaması çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyled.

Bingöl, "Güneşli havayı fırsat bilen ekiplerimiz, çatılarda tehlike arz eden karların düşmesi için çalışmalara başladı. Bazı iş yerlerinin çatılarında kar düşmüyor ve yarım metreyi geçen bir kar kalınlığı söz konusu. Ekiplerimiz itfaiye aracı ile su sıkarak karın ve buzun erimesini sağlıyor ve daha sonra ön kısımdaki kar alındıktan sonra, arkadaki kar boşluğa girdiği için kendiliğinden düşüyor." dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tazyikli, suyla, çatıdaki, karı, temizliyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı