Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 00:20
 
“Tek başıma ancak bu kadar”
Bingöl’ü ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil eden Yavuz Ağralı, gerekli desteği görememekten yakınıyor.
GÜNDEM Haberi
“Tek başıma ancak bu kadar”

İsviçre'nin Zermatt kentinde 18. Avrupa Dağ Şampiyonası yapıldı. Şampiyonada Türkiye’yi temsil eden Yavuz Ağralı, zorlu yarışı 23. sırada tamamladı.

Ağralı, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, gerekli desteği görememekten yakındı. Ağralı, “İsviçre'nin Zermatt kentinde yapılan 18. Avrupa Dağ Şampiyonası'nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım ve yarışmayı 23. sırada bitirdim. Yatışa çıkmadan önce hedefim ilk 3’tü. İlk 5’nci kilometrede ilk 7'deydim. Hâlâ madalyayı düşünüyordum. Çok sert bir tırmanışa denk geldik ve bir anda dizlerim kitlendi, gidemedim. Gittikçe gerilere düştüm. Yarışma 1600 rakımda başlayıp 2700 rakımda bitti. Gittikçe daha fazla zorlanıyordum. Bunun sadece rakımla ilgisi elbette yok. Ekonomik olarak da olumsuz etkisi var. Milli sporcuyum ama asgari maaş kadar bile alamıyorum. Bir sponsorum yok. Avrupa'da, Dünya'da, Balkan Şampiyonaları'nda ülkemi temsil ediyorum. Ama asgari ücretle geçiniyorum. Sadece yarış ayakkabım 600 TL'den fazladır” dedi.

Yeterince destek göremediğini ifade eden Ağralı, şunları söyledi: “Büyükler kategorisinde sanki Bingöl ilimizde her yıl Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılan çok fazla sporcumuz var. Bir tek ben varım ve çok az destek görüyorum. Kimsenin umurunda bile değilim. Sadece belediye bana cüz'i miktarda da olsa sahip çıkıyor. Valimiz Kadir Ekinci ve değerli Semiramis Karaarslan hocam, benim işe girebilmem için çaba sarf ediyorlar. Valimiz Kadir Ekinci bey sağolsun, maddi anlamda zaman zaman destek sağlıyor. Bingöl basını beni hiç yalnız bırakmadı. Dereceyle dönmek isterdim ama olmadı. Tek başıma ancak bu kadar. Üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Tek, başıma, ancak, bu, kadar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı